Zajímavosti

Některé potraviny můžou způsobit vážnou duševní nemoc, varuje studie

Některé potraviny můžou způsobit vážnou duševní nemoc, varuje studie
Ilustrační foto | Zdroj: profimedia.cz

Vliv potravin na lidské tělo je dlouhodobě známý. Nová studie ale ukázala, že potraviny neovlivňují pouze fyzickou stránku těla. Konzumace nezdravých potravin totiž podle ní má vliv také na rozvoj nebezpečného duševního onemocnění.

Zdravý životní styl patří mezi základní lékařská doporučení při řadě problémů. Nezdravé jídlo totiž způsobuje zdravotní problémy, mezi něž patří nadváha či problémy se srdcem. Projevilo se to i v době covidové pandemie, kdy lidé s nadváhou patřili mezi více ohrožené a měli horší průběh nemoci. 

Nová studie, kterou publikovala americká akademie neurologie, navíc zjistila, že nezdravé jídlo má vliv i na mozek a může výrazně zvýšit riziko rozvoje demence. Studie se zaměřila na tzv. ultra zpracované potraviny, které mají vysoký obsah přidaného cukru, tuku a soli a nízký obsah bílkovin a vlákniny. Mezi takové potraviny se řadí například mražená pizza, sycené a slazené nápoje, chipsy, sladkosti, balené pečivo nebo kupované tyčinky.

V rámci studie vědci sledovali stravovací návyky 72 083 lidí z Velké Británie starších 55 let po dobu 10 let. Na začátku studie žádný z účastníků netrpěl demencí. Během 10 let bylo toto vážné duševní onemocnění diagnostikováno u 518 lidí. 

Související obsah

​Výzkumníci zjistili, že s každým 10% zvýšením denního příjmu ultra zpracovaných potravin se riziko demence zvýšilo o 25 procent. Naopak nahrazením 10 procent ultra zpracovaných potravin nezpracovanými potravinami, jako jsou čerstvé ovoce, zelenina, luštěniny a maso, by lidé snížili riziko demence o 19 procent. Na snížení rizika má podle studie vliv také fyzické a duševní cvičení a socializace.

Podle autorů studie i malé změny dokážou významně ovlivnit riziko. Vedoucí studie, doktorka Huiping Li, britskému deníku The Sun popsala, že když lidé vymění čokoládovou tyčinku za půlku jablka, tak mohou snížit riziko demence o 3 procenta. "Ultra zpracované potraviny jsou pohodlné a chutné, ale snižují kvalitu lidské stravy," řekla lékařka.

Důvod není jasný

Vědci zatím tápají v přesných důvodech spojitosti těchto potravin a demence. "Nevíme jistě, proč lidé, kteří jedí ultra zpracované potraviny, vykazují zvýšené riziko demence," uvedla doktorka Rosa Sanchoová, která vede výzkum v britském Alzheimer centru. "Výzkumníci naznačují, že by to mohlo být proto, že tyto potraviny obsahují nižší hladiny důležitých živin, jako je vláknina. Naopak obsahují příliš mnoho cukru a sodíku," popsala doktorka. Zároveň je ale podle ní důležité vzít v potaz také další faktory. Vliv na vývoj demence by podle ní mohl mít i jiný životní styl, který lidé konzumující ultra zpracované potraviny mají.

Nezdravé stravování často začíná už u dětí. Podívejte se, jaké svačiny si nosí děti do škol:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz