Zahraničí

Kolik dáte za jídlo v Chorvatsku? Reportérka TV Nova zkoumala jídelní lístky

Na vyšší ceny, než jsme byli zvyklí, se musíme připravit i v Chorvatsku. Přesvědčil se o tom i štáb TV Nova, který u Jadranu natáčí. Přesunul se na ostrovy Krk a Rab a tentokrát se zaměřil hlavně na ceny jídel a nápojů v kavárnách, restauracích a barech.

V Chorvatsku nejde odolat snídani s výhledem na moře. Restaurace a kavárny otvírají kolem osmé ráno a reportéry TV Nova přilákaly čerstvou vůní kávy a sladkého pečiva. Za snídani pro dva přímo na pobřeží Jadranu zaplatíte přibližně 100 kun, tedy 330 korun. S placením si ale musíte dávat pozor. Ani restaurace na velkých promenádách totiž neberou platební karty.

Kopeček zmrzliny ve 32 stupních Celsia přišel vhod. Osvěžit se dá také nealkoholickým koktejlem. Jeden vyjde na čtyřicet kun, což je asi 130 korun. Mušle, krevety nebo kalamáry si u Jadranu prostě musíte dát. Na středomořské speciality reportéři TV Nova zašli do náhodně vybrané přímořské restaurace a natrefili na česky mluvící personál.

Související obsah

​Za dvě jídla s pitím reportéři utratili 240 kun, v přepočtu necelých 800 korun. Při natáčení u vody vyhládne a tak brzy potřebovali doplnit energii. Čekání na trajekt si zpříjemnili další kávou a dezertem. Za jednoho tak zaplatili 34 kun, téměř 120 korun. V šest hodin odpoledne se tak za jídlo a pití pro dvě osoby dostali k částce 1 710 korun.

Reportérka Petra Staňová prozradila, jaké jsou v Chorvatsku ceny:

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz