Zajímavosti

Drama, katastrofy, ale i láska. Hvězdy prozradily, co nás čeká v srpnu

Drama, katastrofy, ale i láska. Hvězdy prozradily, co nás čeká v srpnu
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Podle astrologie měsíc srpen nebude jednoduchý. Nejen na Česko budou totiž působit tíživé konstelace, které přinesou nejednu dramatickou situaci. Co nás čeká podle astrologických konstelací, pro TN.cz prozradil astrolog Richard Stříbrný.

Konstelace působící na celou planetu jsou v tomto měsíci podle astrologa dost dramatické a občas přímo výbušné. "Z astrologického hlediska není první půlka srpna nějakou idylkou, naopak klima ve společnosti i v přírodě může být velmi bouřlivé," předpovídá Richard Stříbrný.

Podle něj svět může očekávat další řádění přírodních živlů, jak tomu bylo už v minulém měsíci. Z astrologického hlediska jsou možné výbuchy sopek, zemětřesení, cyklóny či tsunami, a to i ve společnosti. "Dají se čekat organizované projevy nespokojenosti občanů se svými vládami," předvídá Stříbrný.

Související obsah

​Vzhledem k ekonomické krizi a válečným aktivitám lze předpokládat pokusy o vyjednání dohod, které by mohly vést ke zklidnění situace. Ty se však podle astrologa nemusí setkat s úspěchem. "Naopak se lidé budou čím dál víc obávat toho, že dobře už bylo a přicházející stále větší drahota způsobí, že tohle mohou být na delší dobu poslední prázdniny, kdy si mohli užívat relativního luxusu," míní.

Pokud se někdo ještě v srpnu chystá na dovolenou, ideální termín podle něj je mezi 16. a 25. srpnem. "Pak až do začátku září bude Slunce postupovat ekliptikou v kvadrátu na Mars, což vytvoří opět poněkud výbušnější astrologické klima, v němž rozhádaní jedinci či znepřátelené státy jen stěží naleznou společnou řeč," upozorňuje Stříbrný.

​Ani Česko podle něj tentokrát nebude v pomyslném astrologickém závětří, a to zejména mezi 8. a 17. srpnem. "V tyto dny dění v našem státě ovlivní celá řada krajně napěťových konstelací, za kterých mohou přijít extrémy v přírodě i ve společnosti. Vyloučit nelze v tomto čase řádění živlů doprovázených výpadky sítí či neštěstí v hromadné dopravě a v průmyslu ani na našem území," uzavírá astrolog.

Související obsah

Nejvýznamnější konstelace v srpnu

1. – 3. srpen: Mars dostihne na své pouti Uran ve znamení Býka a tato konjunkce se ocitne v sextilu s Venuší v Raku. Tato silná konstelace přeje odvážným, kteří zainvestují volné prostředky do podhodnocených akcií. Leckdo může propadnout vášni a zamilovat se na první pohled.

6. – 17. srpen: Dění u nás i ve světě budou ovlivňovat dramaticky působící konstelace, za kterých není radno riskovat. Přijít mohou havárie v průmyslu či v hromadné dopravě, možné jsou výpadky sítí, řádit mohou živly přírodní i nespokojení občané. Napětí mezi planetami ve znamení Lva, Vodnáře a Býka zřejmě přinese zvýšenou četnost chorob a náhlých zdravotních příhod srdce, páteře, krku a v oblasti holení, lýtek a kotníků.

17. – 19. srpen: Příjemně působící trigon mezi Venuší ve Lvu a Jupiterem v Beranu bude přát setkáním s přáteli nad sklenkou dobrého pití. Lidé by se měli uvolněně bavit a s chutí se seznamovat. Tranzitující Venuše se ocitne v těchto dnech poblíž Neptuna republiky, a díky tomu by měly restaurace či kulturní stánky a letní festivaly vykazovat velmi dobrou návštěvnost.

23. srpna v 5:15 přejde Slunce z ohnivého znamení Lva do poněkud chladnějšího a střízlivějšího znamení Panny, což předznamenává pomalu končící léto a příchod povinností. Lidé budou více myslet na zdraví a vzdělání, lehkomyslnost a velkorysost Lva bude pryč. Hned po vstupu do Panny se ocitne Slunce v kvadratuře na Mars v Blížencích a v této méně příjemné vazbě setrvá až do počátku září. V důsledku toho lze očekávat zvýšenou četnost přešlapů v mezilidských vztazích i na cestách. Ze zdravotního hlediska bude pravděpodobně stoupat počet úrazů horních končetin a infekčních chorob plic, průdušek a střev.

V červenci ozářil nebe superúplněk. Měsíc byl blízko Zemi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz