Zahraničí

Putinovo tělo vypovídá službu. Video má dokazovat, že už neovládá ruku

Putinovo tělo vypovídá službu. Video má dokazovat, že už neovládá ruku
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Na přetřes opět přišel údajně neutěšený zdravotní stav Vladimira Putina. Spekuluje se, že kvůli vážné chorobě ztrácí kontrolu nad svým tělem. Dokládat to má video, na kterém ruského prezidenta obletují komáři. Pravou rukou nepohnul ani jednou, navíc to vypadalo, jako by mu končetinou projížděly nesnesitelné křeče.

Den námořnictva, který Rusko každoročně slaví poslední červencovou neděli, ukázal nejenom ambice Moskvy ovládnout světové oceány. Kamery zachytily Vladimira Putina v nekomfortní situaci a záběry mají dokazovat dlouhodobé spekulace, že bojuje se závažnými zdravotními problémy.

Na videu, které koluje po twitteru, čelí Putin při prohlídce vojenského muzea náletu komárů. Snaží se je likvidovat, jenže pokaždé mu vystřelí jen levá ruka. Používal ji i ve chvílích, kdy mu hmyz dosedal na pravou tvář.

Podle expertů to může znamenat, že už šéfovi Kremlu jedna ruka úplně vypověděla službu, píše Daily Mail. Zdálo se, že mu v ní pracují nervy, které s ní mírně škubou, zvednout ji ale zjevně nedokázal. Muzeem ho provázel ruský ministr obrany Sergej Šojgu a jeho dcera Ksenia Šojguová. Oba se tvářili, jako by se nic nedělo.

Momentů, při nichž Putin nezvládá skrýt, že je s ním něco v nepořádku, přibývá. Minulý týden se málem skácel ze schodů při vystupování z letadla po příletu do íránského Teheránu. Vše nasvědčovalo tomu, že na okamžik přišel o cit v pravé noze. Kamery už ho také několikrát zachytily při křečovitém svírání stolu během různých jednání.

Související obsah

O údajném Putinově onemocnění se mluví od začátku letošního roku, intenzivněji pak po začátku války na Ukrajině. Nejčastěji se skloňuje rakovina nebo Parkinsonova choroba. Potíže s pohybem by odpovídaly oběma diagnózám.

Musel do péče lékařů

Před několika dny prý Putin potřeboval "neodkladnou lékařskou péči", uvedl účet Generál SVR na sociální síti Telegram, za kterým má stát bývalý vysoce postavený ruský zpravodajský důstojník se zdroji přímo v Kremlu. Moskva se k informacím odmítá vyjadřovat.

Ředitel americké kontrarozvědky CIA William Burns tvrdí, že Putin je podle zpráv od jeho agentů naopak "zdravý až moc". Putinovy problémy zpochybnil i šéf britské tajné služby MI6 Richard Moore. "Neexistují žádné důkazy o tom, že by Putin bojoval s vážnou nemocí," prohlásil.

Podívejte se na reportáž TV Nova o Putinově zdravotním stavu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz