Zajímavosti

S volnými víkendy je konec. Královské děti od září zřejmě čeká velká změna

S volnými víkendy je konec. Královské děti od září zřejmě čeká velká změna
George, Charlotte a Louis Zdroj: Profimedia

Ve Velké Británii se šíří zvěsti o stěhování Williama a Kate do Windsoru, kde sídlí i královna. Královské děti George, Charlotte a Louis tak pravděpodobně v září nastoupí na novou školu, kterou má být Lambrook. Nástup na prestižní školu má ale i svá úskalí, výuce se tam školáci nevyhnou dokonce ani o sobotách.

Zprávy o tom, že William plánuje stěhování z Londýna blíže ke královně, se objevily už před několika týdny (psali jsme o tom ZDE), stále to však není oficiálně potvrzené. Začíná se také hovořit o tom, že děti Williama a Kate, tedy princezna Charlotte a princové George a Louis, nastoupí od září do nové školy, která bude v místě jejich nového bydliště.

Podle britského deníku The Telegraph se šušká, že se sourozenci budou vzdělávat na přípravné škole Lambrook v Berkshire. Její výhodou je, že je určená jak pro dívky, tak chlapce. William a Kate tak mohou mít všechny své děti pohromadě.

Související obsah

​Školné za jeden semestr činí podle webových stránek školy až sedm tisíc liber, což je v přepočtu více než 200 tisíc korun. Královskému páru se investice ale rozhodně vyplatí, mnoho absolventů této přípravky totiž míří na elitní střední školy včetně Etonu. Tam studovali mimo jiné i princové William a Harry a také 20 premiérů Velké Británie.

Královské děti ale rozhodně nečeká žádné flákání. Nejenže se budou tvrdě připravovat na společnou přijímací zkoušku, kterou ve Velké Británii mají všechny soukromé školy, výuka tam navíc probíhá i o sobotách. A odpoledne následují sportovní zápasy pro žáky 5. ročníku a výše.

Přesun z Londýna do Windsoru by pro Williama a Kate znamenal velký krok. Podle nepotvrzených informací je důvodem snaha Williama být blíže královně, která na něj postupně deleguje další a další královské povinnosti.

Alžběta letos oslavila 70. výročí na britském trůně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz