Zahraničí

Putinova armáda postupuje na Bachmut. Nejspíš mění strategii útoků

Putinova armáda postupuje na Bachmut. Nejspíš mění strategii útoků
Tank na území kontrolovaném separatisty na Donbasu, ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Rusům se daří postupovat na město Bachmut v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny. Postup je však pomalý. Ruské jednotky podle britského ministerstva obrany mění strategii svých útoků, protože ta dosavadní zatím nepřinesla žádný zásadní zvrat nebo průlom v celém konfliktu.

"Během posledních čtyř dnů Rusko pokračovalo v pokusech o taktické útoky na ose směrem na Bachmut (severovýchodně od Doněcku), přičemž postupovalo jen pomalu. Jak minulý týden informovaly ukrajinské úřady, Rusko pravděpodobně přemístí značný počet svých sil ze severního sektoru Donbasu na jih Ukrajiny," uvedlo britské ministerstvo obrany na svém twitteru.

Podle ministerstva Rusko nejspíš upravuje operační plán útoků na Donbasu. Zatím se ruským vojákům prý totiž nepodařilo uskutečnit rozhodující průlom podle plánů, které se snaží realizovat od dubna. Ruské jednotky v Záporoží tak Kreml pravděpodobně vyhodnotil jako zranitelné a došel k tomu, že je třeba je posílit.

Související obsah

​Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přitom už v sobotu večer ve svém pravidelném projevu oznámil, že vláda rozhodla o povinné evakuaci obyvatel z Doněcké oblasti s tím, že přípravy na ni už začaly.

"Čím více lidí teď odejde z Doněcké oblasti, tím méně lidí bude moct ruská armáda zabít," řekl Zelenskyj.

Rusko posílí své námořnictvo, chce ovládnout moře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz