Zahraničí

K válce na Ukrajině nemuselo dojít. Zelenskyj udělal chybu, tvrdí Trump

K válce na Ukrajině nemuselo dojít. Zelenskyj udělal chybu, tvrdí Trump
Donald Trump Zdroj: TV Nova

K válce na Ukrajině prý vůbec nemuselo dojít. Tvrdí to bývalý americký prezident Donald Trump, podle kterého udělal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj několik chyb. Sám Trump by prý konfliktu dokázal zabránit.

Bývalý americký prezident Donald Trump opět vyvolal rozruch svými komentáři k válce na Ukrajině. V podcastu The Clay Travis & Buck Sexton Show se tentokrát ostře pustil do ukrajinského prezidenta Zelenského.

Podle Trumpa se měl ukrajinský prezident dohodnout s ruským protějškem Vladimirem Putinem, aby zabránil invazi do země. Ukrajina podle něj měla Rusku přenechat poloostrov Krym, který je od roku 2014 pod ruskou kontrolou, a také slíbit, že nevstoupí do NATO. Putin prý dohodu uzavřít chtěl. Nyní už se ale podle Trumpa dohodnout nechce.

Související obsah

​Bývalý americký prezident také tvrdí, že k válce by nedošlo, kdyby on zůstal hlavou Spojených států. "On (Putin) by to se mnou neudělal. Neudělal by to. Alespoň oni (Putin a Zelenskyj) měli uzavřít dohodu," řekl Trump. 

Trumpa se v podcastu také ptali, jaký má názor na focení manželů Zelenských pro magazín Vogue. Trump ale odpověděl zdrženlivě. "Pravděpodobně to není to nejlepší," uvedl Trump.

Donald Trump se nyní stal terčem kritiky kvůli hrobu bývalé manželky Ivany. Pohřbil ji na svém golfovém hřišti. Spekuluje se, že kvůli tomu, aby ušetřil na daních:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz