Domácí

Hasiči v Českém Švýcarsku bojují se skrytými ohnisky. Vrací se letouny z Itálie

Nad Hřenskem se v noci rozhořelo jedno ze skrytých ohnisek. V národním parku České Švýcarsko hoří už 13. den. Místo dvou švédských letadel by v pátek hasičům měly pomoci dva italské letouny, které mají dvojnásobnou kapacitu nádrží na vodu.

Zásahy i v pátek komplikují vysoké teploty. Hasiči se musejí častěji střídat, proto jich je v Českém Švýcarsku dál zhruba 1 000. Stále chtějí vysílat vrtulníky v tzv. vláčku, kdy v řadě za sebou shazují vodu na jedno místo, a tedy ve větším množství.

Jednotky stále bojují s požárem na ploše 398 hektarů. "Objevujeme stále nová ohniska. Kde dosud nehořelo, tak se nám to vznítilo," uvedl generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Vladimír Vlček.

Související obsah

Podle něj se jednotky dostávají do závěrečné fáze hašení. "Blížíme se likvidaci. Předpokládali jsme, že by mohla nastat v pátek. Ale vysoké teploty a nedostatek deště vlastní likvidační fázi ještě posouvají," přiblížil Vlček.

Cílem ministerstva životního prostředí bude nyní zabezpečit území národního parku. "Je to proto, abychom ho v budoucnu zpřístupnili bezpečně pro turisty i tamní obyvatele," sdělila ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) s tím, že je možné, že se protáhne zákaz vstupu do některých oblastí Českého Švýcarska.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz