Ekonomika

Pandemie byla pohromou pro státní rozpočty, většina firem ale navýšila zisky

Pandemie byla pohromou pro státní rozpočty, většina firem ale navýšila zisky
Ilustrační snímek Zdroj: TV Nova

Příjmy firem v minulém roce značně narostly, vyplývá z mezinárodního průzkumu společnosti Pipedrive. Dvě třetiny zaměstnavatelů navíc tvrdí, že práce z domova měla pozitivní dopad.

Podle průzkumu společnosti Pipedrive, která se zabývá marketingem, mluví 71 % firem o růstu příjmů za rok 2021. Dokonce 73 % podniků dosáhlo svých finančních cílů, nebo je i přesáhlo. Jen malé procento firem uvádí, že u něj došlo během předešlého roku ke snížení počtu zaměstnanců nebo rozpočtu.

Jako důvod úspěchu firmy nejčastěji uvádí zavedení vhodné technologie, automatizaci a kvalitní vedení i management firmy. "Automatizace je jednou z cest, jak dosáhnout vyšší efektivity. Snižuje časově náročnou administrativní práci a opakující se úkoly, pomáhá sledovat správné činnosti, které vedou k úspěšnému prodeji, a sjednocuje všechny nástroje potřebné pro práci," uvedla Veronika Danielová, produktová manažerka Pipedrive.

Související obsah

​Výzkumu se zúčastnilo 1 114 respondentů ze Severní a Jižní Ameriky, Asie, Austrálie, Evropy a Afriky. Respondenty jsou specialisté v oblasti prodeje a marketingu, majitelé firem či zaměstnanci startupů, malých, středních a velkých podniků. Většina respondentů (31 %) pracuje ve firmách o 21 až 100 zaměstnancích.

bd, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz