Domácí

Při požáru bytu v Berouně zemřel člověk. Hasiči evakuovali 77 lidí

Při požáru bytu v Berouně zemřel člověk. Hasiči evakuovali 77 lidí
Jeden člověk zemřel Zdroj: HZS Středočeského kraje

Hasiči v neděli brzy ráno vyjížděli k požáru bytu v 10. patře bytového domu v Berouně. Na místě našli mrtvého člověka, který měl viditelná zranění po pádu z vysoké výšky. Z budovy jednotky evakuovaly 77 lidí.

Oznámení o požáru 11patrového bytového domu v Berouně přijali hasiči v neděli před půl třetí ráno. "Oznamovatel uvedl, že vidí v horním patře budovy plameny, které vycházejí z okna," uvedl mluvčí hasičů Jan Sýkora.

Na místě zasahovaly profesionální jednotky z Berouna a Kladna a s nimi ty dobrovolné z Hýskova, Chrustenic, Chyňavy, Králova Dvora a Zdic. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. "Krátce po půl třetí dorazili na místo první hasiči a okamžitě zahájili průzkum. Na první pohled bylo jasné, že situace je velmi vážná, neboť ze dvou oken v 10. patře šlehaly vysoké plameny. A po fasádě se požár blížil do horního bytu," přiblížil Sýkora.

Související obsah

Velitel proto nařídil evakuaci objektu. "Skutečnost, že si požár vyžádá oběť na životě, byla patrná v okamžiku, kdy první jednotka dorazila ke vstupním dveřím do budovy. Tam se nacházel člověk bez známek života s poraněním typickým pro pád z velké výšky," sdělil Sýkora. Okolnosti úmrtí vyšetřují kriminalisté.

Své domovy muselo opustit 77 lidí. Zpočátku se hasičům nedařilo požár uhasit a jeho lokalizace trvala více než dvě hodiny. "Po ukončení hasebních prací bylo nutné nasadit přetlakovou ventilaci k odvětrávání zplodin hoření, které se nacházely ve společných prostorách budovy," uzavřel Sýkora.

Co se přesně v bytě odehrálo, zatím není jasné. Událostí se zabývají policisté, vyšetřovatelé příčin požárů a experti z technického ústavu v Praze. Předběžná škoda byla vyčíslena na 6 000 000 korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz