Domácí

Hasiči na Chrudimsku bojují s požárem lesa. Jeden skončil v nemocnici

Požár lesa na Chrudimsku zaměstnal ve čtvrtek krátce po 12. hodině 19 jednotek hasičů. Lokalizovat požár se jim podařilo po třetí hodině odpoledne. S živlem bojovali na ploše velké 250 × 400 metrů. Čtyři hasiči se při požáru zranili. Za vznikem požáru stál nejspíš benzínový vrták položený v trávě.

Další požár lesa zaměstnal 19 jednotek hasičů v části obce Slatiňany na Chrudimsku. Ti na místo vyrazili krátce po 12. hodině. Oheň pravděpodobně zachvátil les kvůli špatně položenému nářadí.

"Na místě je už i vyšetřovatel hasičů, který předběžně zjistil, že možnou příčinou bylo pravděpodobné odložení přehřátého zemního benzínového vrtáku na suchou trávu na okraji lesa," uvedli pardubičtí hasiči na svém facebookovém profilu.

Související obsah

Při hašení plamenů na ploše 250 × 400 metrů se čtyři hasiči zranili. "Při požáru došlo k nadýchání zplodin hoření u čtyř dobrovolných hasičů," řekla TN.cz tisková mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková. Jeden z hasičů byl dokonce převezen na pozorování do nemocnice. Dvojice hasičů, která se nadýchala zplodin se po chvíli vrátila zpět do akce.

Před pátou hodinou odpoledne začali hasiči, podle informací místa, s dohašovacími pracemi. Po plamenech zůstala v lese jen ohořelá pustina. I tak se požárníkům podařilo zachránit zbytek lesa a okolní stromy. Výše škody pak stále nebyla vyčíslena.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz