Zahraničí

Maminka dvou dětí si myslela, že trpí dlouhým covidem. Diagnóza byla zdrcující

Maminka dvou dětí si myslela, že trpí dlouhým covidem. Diagnóza byla zdrcující
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Dvaačtyřicetiletá maminka dvou dětí ze Skotska se letos nakazila covidem. Příznaky, kterými posléze začala trpět, přisuzovala právě tomuto onemocnění –⁠ myslela si, že má tzv. dlouhý covid. Vyšetření u lékaře jí ale odhalilo závažnější diagnózu. Ukázalo se totiž, že má rakovinu plic v posledním stadiu. Lékaři jí teď už nedávají žádnou naději.

Vickie Cooneyová se covidem nakazila letos v červnu. Od té doby ji neustále sužoval kašel a silná únava, takže se domnívala, že se jedná o příznaky tohoto onemocnění.

"Vickie měla pocit, že trpí dlouhým covidem. Šla k lékaři, ten ji poslal na speciální vyšetření a jeho prostřednictvím se Vickie dozvěděla, že má rakovinu plic," prozradila její kamarádka Sharon, která kvůli Vickie založila veřejnou sbírku.

Maminka dvou dětí následně podstoupila radioterapii, jedná se ale o velmi agresivní formu nemoci, která se rychle šíří v jejím těle dál. "Vyšetření CT ukázalo, že se rakovina rozlezla po celém těle a že by léčba nebyla vhodná," doplnila Sharon.

Související obsah

​Lékaři Vickie zjistili, že má rakovinu plic už v terminálním, tedy posledním stadiu a dali jí pouze několik dní života. Maminka dvou dětí, 6letého Harrisona a 3letého Setha, se přesto do poslední chvíle těší z každodenních radostí.

"Zůstává silná kvůli svým chlapečkům a stále žertuje. Založila jsem sbírku, abych Paulovi (manželovi, pozn. red.) a chlapcům pomohla ulehčit finanční zátěž," vysvětlila Sharon.

"Jako rodina jsme se dozvěděli tu nejhorší zprávu," uvedla na facebooku sestra Vickie Hannah. "Rakovina se mé úžasné sestře rozšířila po těle a už se nedá nic dělat. Už tu s námi dlouho nebude. Jsme naprosto zdrcení. Je to nejsilnější člověk, jakého jsem kdy v životě poznala, a síla, kterou všem ukázala, je zkrátka neuvěřitelná," napsala Hannah.

Rakovina plic je na vzestupu i v Česku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz