Zahraničí

Prezident Zelenskyj truchlí. Ukrajina přišla o důležitého muže

Prezident Zelenskyj truchlí. Ukrajina přišla o důležitého muže
Ukrajinský pilot Anton Lystopad Zdroj: Se souhlasem FTL

Ukrajina hlásí velkou ztrátu v boji s Ruskem. Přímo v akci zemřel pravděpodobně nejlepší stíhací pilot, kterého země měla. Teprve 30letý muž přitom jen před pár dny dostal od ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Řád hrdiny.

Ukrajina truchlí nad ztrátou svého pravděpodobně nejlepšího stíhacího pilota. Anton Lystopad, který by ve středu oslavil 31 let, byl zabit přímo v boji. "Zemřel při obraně ukrajinského státu," uvedlo na facebooku výcvikové středisko v Ivano-Frankivsku, kde pilot dříve studoval. Další podrobnosti jeho smrti nejsou známy.

Související obsah

​Lystopad byl oceněn jako nejlepší pilot ukrajinského letectva v roce 2019. A jen před několika dny byl prezidentem Volodymyrem Zelenským vyznamenán Řádem hrdiny třetího stupně za své nasazení a odvahu ve válce.

Ukrajinský pilot Anton Lystopad získává ocenění od prezidenta Volodymyra Zelenského Zdroj: Se souhlasem FTL

​Válka na Ukrajině trvá už téměř půl roku. Přesný počet obětí konfliktu není známý, obě strany údaje příliš nezveřejňují. Ředitel americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) William Burns nedávno uvedl, že během ruské invaze na Ukrajinu zemřelo na 15 000 ruských vojáků a třikrát tolik jich bylo raněno.

Ukrajina chce po Evropské unii další sankce proti Rusku. Ty by ale mohly způsobit potíže Česku. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz