Domácí

Od požáru v Hřensku k porodu. Hasič přivítal na světě krásnou dcerku

Chvíle radosti zažil během perných dnů v Českém Švýcarsku hasič Tomáš. Jeho partnerka totiž začala rodit v době, kdy krotil v národním parku plameny. Požárník však dostal od své jednotky povolení, a životní událost tak nezmeškal.

Dlouhých 20 dnů bojovali hasiči s požárem v národním parku České Švýcarsko. Pomáhal tam také pražský hasič Tomáš. Během jednoho z náročných dnů však vyhlásila poplach také jeho partnerka, která začala rodit.

"Jako správná tatínkova holčička jsem se začala klubat na svět během jeho nasazení v Hřensku. Jak taky jinak s tím mým tátou," napsal na facebook ve čtvrtek Tomáš.

Související obsah

Přes veškeré nesnáze a útrapy však životní událost neprošvihl. Díky svým kolegům totiž stihl dorazit do porodnice včas. "Chci v prvé řadě poděkovat velitelům a všem borcům z Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy, kteří mě ve všem podpořili a vyšli vstříc. Neskutečné díky patří hasičům z České Lípy, kteří mě navečer po prasknutí vody pohotově z Hřenska odvezli na další místo – do porodnice v České Lípě. Špinavého, smradlavého, ale včas," vyjádřil na sociální síti Tomáš svůj vděk.

Společně s partnerkou tak přivítali na svět zdravou holčičku. Ta dostala od rodičů krásné jméno Lilien. "Mamince jsem dala hodně zabrat, mám 3 640 gramů a 48 centimetrů. A obě jsme v pořádku," pochlubil se hasič.

Ještě před odjezdem Tomáš své jednotce slíbil, že se ke kolegům po porodu vrátí a pomůže dál s ničením požáru. To také dodržel a z nemocnice ho do Hřenska dopravili hasiči z města Zákupy. "Bylo to 'drámo' od začátku až do konce. Jak to v mém celém hasičském životě je pořád. Prostě to tak mělo být," uzavřel hasič. O radostný příběh se na twitteru podělili i pražští hasiči.

Podívejte se na zásah hasičů v České Švýcarsku (8/2022):

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz