Zahraničí

Panika a chaos v oblíbeném obchodě. Důvodem tlačenic byl covid-19

Panika a chaos v oblíbeném obchodě. Důvodem tlačenic byl covid-19
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Davové šílenství se strhlo v jedné z poboček obchodního řetězce Ikea v čínské Šanghaji. Úřady totiž nařídily prodejnu uzavřít kvůli člověku, který byl v blízkém kontaktu s nakaženým koronavirem. Zákazníci se proto vrhli k východům, aby se jim z pasti podařilo utéct.

Sobotu využila řada lidí v čínské Šanghaji k tomu, aby si pořídila nové věci. Mnozí proto vyrazili do Ikey. Nákupy se však změnily v naprosté peklo.

Úřady totiž nařídily uzamknout obchod poté, co byl v budově odhalen člověk, který byl v úzkém kontaktu s nakaženým koronavirem. Právě proto se odborníci uchýlili k tomuto opatření. U vchodů tak stála ostraha a další pracovníci, aby zatarasili vchody.

Když se však nakupují o situaci dozvěděli, v obchodě zavládla naprostá panika. Sociální sítě druhý den obletěla videa, která zachytila nastalou situaci. Na jednom z nich je dokonce slyšet oznámení, že lidé nebudou moci vstupovat do budovy ani vycházet, píše portál Newsweek. Davy nakupujících se proto okamžitě začaly strkat, mačkat a spěchat k východům, aby se ještě včas dostaly pryč. Navíc byl slyšet také křik.

Související obsah

"Obchod a postižená oblast budou dva dny uzavřené," citoval portál CNN zástupce ředitele šanghajské zdravotní komise Zhao Dandana. Lidé v postižené oblasti navíc musí do dvoudenní karantény. A poté musí být pět dnů pod zdravotním dohledem.

Podobný zmatek nastal i v obchodním domě IKEA v Rusku (4/2022): 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz