Zahraničí

Vladimir Putin: Pro Západ jsou Ukrajinci pouhou potravou pro děla

Vladimir Putin: Pro Západ jsou Ukrajinci pouhou potravou pro děla
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Západ potřebuje konflikty, aby si udržel hegemonii. To jsou slova ruského prezidenta Vladimira Putina, která v úterý pronesl na fóru Armija-2022, což je moskevská konference o mezinárodní bezpečnosti. Ta začala v pondělí v parku Patriot u ruské metropole.

"Západ používá obyvatele Ukrajiny jako potravu pro děla. Chce si tak udržet hegemonii svých vládnoucích elit," uvedl šéf Kremlu Vladimir Putin v úterý na moskevské konferenci o mezinárodní bezpečnosti. Informovala o tom agentura TASS.

Podle Putina se Západ za každou cenu snaží uplatnit své protiruské postoje. Dlouhou dobu prý zavíral oči před šířením neonacistické ideologie i před masovým zabíjením civilistů na Donbasu. Právě to ruský prezident považuje za důvod k invazi na Ukrajinu, kterou zahájil 24. února.

Související obsah

​"Vzhledem ke všem okolnostem jsem učinil rozhodnutí o speciální vojenské operaci na Ukrajině. Je plně v souladu s Chartou OSN a má jasné cíle – zajistit bezpečnost ruského lidu a zachránit obyvatele Donbasu před genocidou," zdůraznil podle agentury RIA Novosti prezident Ruské federace.

Vývoj na Ukrajině podle Putina jasně dokazuje, že se Američané snaží konflikt prodloužit. "Washington používá stále stejné nekalé praktiky k vyvolávání nepokojů v Asii, v Africe i v Latinské Americe," dodal Putin s tím, že konflikt na Ukrajině neprodlužují jen USA, ale všechny země, které kyjevskému režimu dodávají zbraně.

Související obsah

​Ruský prezident dále sdělil, že Západ cíleně ničí evropský bezpečnostní systém. "NATO se přesouvá na východ pod záminkou posílení bezpečnosti v Evropě. To je pokrytecké, protože ve skutečnosti se děje pravý opak. Návrhy na vzájemná bezpečnostní opatření, které Rusko předložilo v prosinci 2021, Západ opět zcela ignoroval," uzavřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz