Zahraničí

Oblíbená svačinka snižuje riziko demence. Přidává také roky života

Oblíbená svačinka snižuje riziko demence. Přidává také roky života
Ilustrační snímek - Děti a svačina | Zdroj: Profimedia

Demence je sedmou nejčastější příčinou úmrtí po celém světě a jedním z hlavních důvodů invalidity. Snížit šanci na rozvoj této nemoci přitom může jedna oblíbená svačinka. Stejná potravina navíc dokáže také zrychlit metabolismus a prodloužit život až o pět let.

Odborníci varují, že do roku 2050 by mohlo demencí trpět více než 153 milionů lidí. Jednalo by se tak oproti současné době o trojnásobný nárůst. Důvodem je nejen stárnutí populace, ale také nezdravý životní styl. Nedávno zveřejněná studie uvedla, že i některé potraviny můžou způsobit tuto vážnou duševní nemoc.

Opačně pak podle vědců fungují hrozny, které mají spoustu pozitivních účinků. Britský web The Sun napsal, že série studií zjistila, že konzumace hroznů může mít pozitivní dopad na zdraví. Zvláště pak u těch, kteří se jinak stravují hlavně potravinami s vysokým obsahem tuku. Hrozny jsou totiž známé tím, že jsou bohaté na látky, které posilují střevní bakterie a snižují hladinu cholesterolu.

Hrozny také obsahují antioxidanty, které chrání tělo před volnými radikály v těle, jako je zánět, nebo mimo tělo, jako je znečištění, UV záření a cigaretový kouř. A právě zánět v mozku je spojen s několika formami demence.

Související obsah

Jiná studie zase zjistila, že konzumace hroznů může také snížit riziko ztučnění jater a může tak prodloužit život o dalších pět let. Třetí studie odhalila, že hrozny mohou také pomoci spálit kalorie tím, protože pomáhají zrychlit metabolismus.

Vědci z Western New England University provedli tři studie na myších. Všechny myši ve studiích byly krmeny stravou s vysokým obsahem tuků, která je obvyklá v západních zemích, přičemž pouze polovina myší dostávala hroznové doplňky.

Výzkumníci poté porovnali mozek, játra a metabolické zdraví myší, kterým byly podávány hroznové doplňky, s myšmi, kterým nebyly podávány. Zjistili, že zvířata z první skupiny se dožívala vyššího věku. Ukázalo se ale také, že hroznové doplňky snížily riziko ztučnění jater a zrychlily metabolismus.

Portugalští vědci přišli na to, že zdraví prospívá i pití piva. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz