Domácí

Miloš Zeman je v nemocnici. Přerušil dovolenou v Lánech

Prezident Miloš Zeman přijel ve čtvrtek do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Podle Hradu se jedná o plánovanou kontrolu vyživovací sondy. Konkrétní důvod návštěvy ani podrobnosti ohledně zdravotního stavu prezidenta však nesdělil. Prezident do nemocnice dorazil ze zámku v Lánech.

Prezident republiky Miloš Zeman ve čtvrtek přerušil svou dovolenou na zámku v Lánech. V dopoledních hodinách zamířil do Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Podle Hradu jde o plánovanou lékařskou prohlídku. "Pan prezident do Ústřední vojenské nemocnice přijel z Lán na plánovanou návštěvu," sdělil prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček. Konkrétní důvody návštěvy ale neuvedl. Podle kancléře Vratislava Mynáře bude Zeman propuštěn nejpozději v pátek.

Související obsah

Přítomnost hlavy státu u lékařů potvrdila také mluvčí Ústřední vojenské nemocnice Jitka Zinke. "Mohu potvrdit, že pan prezident v dopoledních hodinách dorazil do nemocnice na lékařskou prohlídku. Jedná se o krátkodobou návštěvu, bližší informace ale nejsme oprávněni sdělovat," řekla Zinke.

V Ústřední vojenské nemocnici byl Zeman hospitalizován i loni 10. října. Kvůli špatnému zdravotnímu stavu zůstal Zeman pod odhledem lékařů jeden a půl měsíce. Propuštěn byl až 25. listopadu do domácího zotavování. Byla to jeho nejdelší hospitalizace v prezidentském úřadu a vyvolala spekulace o zdravotní způsobilosti prezidenta.

Kvůli kritickému stavu zavedli lékaři při jeho návštěvě Zemanovi do žaludku vyživovací sondu, která mu měla usnadnit stravování. O této sondě hovořil prezident v červnovém rozhovoru v CNN Prima News. Tehdy řekl, že doufá, že mu ji lékaři na podzim vyndají. Podle vlastních slov se jeho zdravotní stav od sedmitýdenní podzimní hospitalizace výrazně zlepšil.

Právě tato sonda má být předmětem kontroly. Lékaři zjišťují, zda správně funguje a jestli Zemanovi dostatečně pomáhá se zotavit. Její odstranění přijde v úvahu nejdříve na konci roku. 

Záběry před Ústřední vojenskou nemocnicí si můžete prohlédnout zde:

Část své dovolené strávil Zeman na Vysočině. Na reportáž se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz