Zpravodajství

Hackeři mohou váš telefon ovládat na dálku. Známá společnost přiznala chybu

Společnost Apple čelí zásadní bezpečnostní chybě. Hackeři díky ní mohou na dálku ovládat cizí zařízení. Týká se to telefonů iPhone, tabletů iPad a počítačů Mac. Je velmi důležité podniknout razantní krok, kterým lze hrozbě předejít.

Společnost ve středečním reportu zveřejnila informace o tom, že hackeři mohou nad některými zařízeními převzít úplnou kontrolu. Poslední aktualizace iOS 15.6.1. představuje podle společnosti důležitý bezpečnostní update a je doporučen všem uživatelům. Bezpečnostní chyby v systému nahlásili anonymní uživatelé. Firma nepřiznala, zda nějaké útoky už proběhly.

Hrozba se týká telefonů iPhone 6S a novějších, tabletů iPad páté generace a novějších, iPad Air 2 a novější, iPad mini 4 a novější, všechny tablety iPad Pro i počítače Mac, které mají systémy MacOS Monterey, Big Sur a Catalina. Podle portálu Mirror od hrozby nejsou chráněni ani uživatelé přehrávačů iPod touch, respektive jejich sedmé generace. 

Související obsah

"Aplikace může být schopna spouštět libovolný kód. Společnost Apple si je vědoma zprávy, že tento problém může být aktivně využíván," uvádí Apple. Podle generální ředitelky společnosti SocialProof Security to znamená, že by hacker mohl získat úplný přístup k zařízení a ovládat ho tak na dálku. 

Podle Applu je proto důležité, aby uživatelé svá zařízení co nedříve aktualizovali. "Nejnovější aktualizace poskytuje důležité nápravy zabezpečení a je doporučena všem uživatelům vybraných zařízení Apple," vysvětluje společnost v reportu. 

Související obsah

Aktualizace se dá provést z pohodlí domova. Uživatel na svém zařízení musí přejít do Nastavení, poté vybere kolonku Obecné, ve které zvolí "aktualizace softwaru". 

Nejnovější aktualizace systému iOS Zdroj: TN.cz

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz