Zajímavosti

Princ Harry vyrazil na tajnou cestu. Manželku Meghan nechal raději doma

Princ Harry vyrazil na tajnou cestu. Manželku Meghan nechal raději doma
Princ Harry Zdroj: Profimedia

Princ Harry má za sebou tajnou cestu do Mosambiku. Tentokrát však cestoval bez manželky a dětí, které nechal v Los Angeles. Meghan tak nevzal ani na své oblíbené místo.

Na sociálních sítích se objevily fotografie prince Harryho, který přicestoval do města Vilankulo v africkém Mosambiku. Na žádné z nich však není jeho manželka Meghan Markleová ani jejich děti Archie a Lillibet, informoval portál Mirror.

Vévodův mluvčí uvedl, že princ Harry začátkem týdne spolupořádal sjezd ochránců přírody, filantropů a amerických úředníků, kteří společně cestovali po chráněných oblastech přírody. Jedním z hostů, se kterým Harry mluvil, byl Yassin Amuji, prezident turistického sdružení Vilankulo.

Související obsah

Ten potvrdil, že princ Harry strávil v Africe dvě noci. Plnil tak své povinnosti prezidenta organizace African Parks, pod jejíž správou se nachází 20 národních parků a chráněných oblastí.

Jedná se o jednu z mála organizací, jejímž patronem princ Harry zůstal i po odchodu z veřejné funkce pracujícího člena královské rodiny. S charitou totiž spolupracuje již od roku 2016, kdy pomohl přemístit 500 ohrožených slonů v Malawi.

Související obsah

Pan Amuji dodal, že Harry tuto cestu podniká téměř každý rok. Sám vévoda ze Sussexu o své lásce v Africe několikrát promluvil. "Od té doby, co jsem poprvé ve 13 letech navštívil Afriku, vždy jsem zde nacházel naději," řekl.

"Ve skutečnosti to bylo po většinu mého života moje záchranné lano. Je to místo, kde jsem se cítil nejblíže své matce a kde jsem hledal útěchu poté, co zemřela. Je to místo, kde jsem zjistil, že jsem ve své ženě našel přízněnou duši," dodal mladší bratr prince Williama.

Související obsah

Jeho letecká návštěva Afriky přichází ještě před jeho plánovanou návštěvou Velké Británie, na níž ho doprovodí i jeho žena Meghan. Bude to první návrat Sussexů do Spojeného království od oslav královnina jubilea.

Podívejte se na video, jak si princ Harry a vévodkyně Meghan vedli na oslavách královnina jubilea:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz