Zajímavosti

Tajemství královny Alžběty II. odhaleno! Podívejte se, co si dopřává každý den

Tajemství královny Alžběty II. odhaleno! Podívejte se, co si dopřává každý den
Královna Alžběta II. | Zdroj: Profimedia

Mohlo by se zdát, že britská panovnice si potrpí na nejvybranější a nejluxusnější delikatesy. Opak je však pravdou. Královna Alžběta II. miluje sendviče s marmeládou.

Šéfkuchař Darren McGrady byl ve službách královny zhruba 15 let. Nyní se rozhodl na britskou panovnici prásknout něco z jejího soukromí, uvádí portál Times Now. Alžběta II. má totiž slabost pro marmelády.

Už od dětství si tak každý den dopřává sendvič. "Královně jako malé holčičce dávali v jeslích 'penízek' s marmeládou. Od té doby je má k odpolednímu čaji," uvedl McGrady na svém YouTube kanálu.

Související obsah

Sendviče kuchaři připravují z chleba, který pomažou trochou másla a marmelády. Následně je vykrojí do kolečka o velikosti staré britské penny. Podle McGradyho královna Alžběta dává přednost zejména jahodové marmeládě, která je vyrobená z ovoce nasbíraného v areálu jejího zámku Balmoral ve Skotsku.

Královninu oblibu sendvičů dokládá také vtipné video, které natočila ku příležitosti svého výročí usednutí na trůn. Na čajový dýchánek v něm totiž pozvala populárního medvídka Paddingtona.

I když jí oblíbená kreslená postavička hltavě vypije všechen čaj přímo z konvice a následně omylem rozprskne krémový dezert na obličeji komorníka, Alžběta II. jeho přešlapy proti etiketě přechází. Nešika se ji následně snaží udobřit právě marmeládovým sendvičem. Panovnice ho však zarazí a ukáže mu, že jeden takový sendvič si nosí neustále s sebou.

Podívejte se na vtipné video:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz