Zahraničí

Další destinace začala tvrdě trestat ručníky na lehátkách. Hrozí tučná pokuta

Další destinace začala tvrdě trestat ručníky na lehátkách. Hrozí tučná pokuta
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Itálii došla trpělivost a začala přísně trestat návštěvníky, kteří si s předstihem zabírají místo na plážích. Mnozí z nich si dokonce již předchozí den večer položí na lehátko ručník nebo si zapíchnou slunečník, aby jim ta nejlepší místa na pláži nezabrali jiní návštěvníci. Za toto chování hrozí pokuta v řádu i desetitisíců korun.

Když v hlavní turistické sezóně při hezkém počasí vyrazíte na veřejnou pláž dopoledne, nebo dokonce až po obědě, velmi často se setkáte s tím, že nejlepší místa s dobrým přístupem do moře už jsou zabraná, lehátka nevyjímaje.

Řada návštěvníků si dobré místo zajišťuje tak, že si tam buď přes noc nechá slunečník, deku, nebo si na lehátko položí ručník, aby jim ho nikdo ráno nezabral. Zkušenost s tímto chováním má i Itálie, která ho začala tvrdě trestat.

Související obsah

​V uplynulých dnech tamní pobřežní stráž ve spolupráci s policií provedla kontroly v Toskánsku na plážích od Versilie až po Elbu, píše italský deník Corriere Della Sera. Jenom ve městě Marina di Campo bylo odstraněno a zabaveno 60 slunečníků, 25 lehátek a další desítky ručníků a osušek.

Někteří návštěvníci také dostali vysoké pokuty, které přesáhly i tisíc eur (zhruba 25 tisíc korun). Toto chování je totiž nejen nemorální, ale zároveň i nezákonné. Jedná se v podstatě o nelegální zábor veřejného prostranství, za který podle italských zákonů hrozí pokuta až do výše tří tisíc eur, tedy přes 70 tisíc korun.

Podle italského webu Informa-press.it proběhly stejné kontroly například i v Kampánii. Zabaveno tam bylo přibližně 100 lehátek, která si lidé nechali u moře.

Související obsah

​Někteří místní si stěžují, že o žádném takovém pravidle nebyli informováni. "Je to absurdní vzhledem k tomu, že z důvodu absence cedulí o novém pravidle zavedeném v letošním roce nikdo nevěděl," stěžuje si jeden z nich. Deník Corriere ale uvádí, že toto nařízení ve skutečnosti existuje už řadu let a platí v celé zemi.

Tresty za zábor místa na pláži zavedly v minulosti také například úřady na chorvatském ostrově Krk. Pokuty za to padají i v Německu.

Neukázněné turisty přísně trestají i úřady v Benátkách, tento měsíc odtamtud vyhostily dva surfaře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz