Zahraničí

Životní úlovek! Rybář chytil rybu starou 90 milionů let

Životní úlovek! Rybář chytil rybu starou 90 milionů let
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Rybáři z americké Nebrasky se podařil doslova životní úlovek. Během soutěže na řece Missouri vytáhl z vody na háčku fosilii ryby. Ta je podle odborníků stará 90 milionů let.

Andymu Moorovi se během soutěže na řece Missouri v oblasti hranic Jižní Dakoty a Nebrasky příliš nedařilo. Háček se mu totiž hned na začátku zachytil o skálu, která se tyčila z vody na břehu řeky. Musel k ní navíc připlout na kajaku, aby jej mohl sundat.

Okamžitě si však všiml, že z kamene trčí něco neobvyklého. "Nejdříve jsem si myslel, že jde o kostru jelena nebo velkého sumce. Něco mi však napovídalo, že by bylo vhodné si to vyfotit," uvedl rybář pro portál WGEM.

Moore následně zveřejnil fotografii na sociálních sítích. Rybář neměl ani tušení, jaký úlovek se mu podařil. Jen během chvíle mu začaly ve velkém chodit SMS zprávy a zvonit telefon.

Související obsah

Jeden z odborníků mu sdělil, že jde o fosilii. Ta má být stará 90 milionů let, píše portál CNN. Po detailnějším prozkoumání fosilie experti dospěli k závěru, že se jedná o zkamenělé pozůstatky prehistorické dravé ryby, která vyhynula právě před miliony let.

Rybáři v Kambodži ulovili rekordní rybu. Obří rejnok vážil 300 kilogramů (06/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz