Zahraničí

Téměř 200 Čechů uvízlo na letišti v Burgasu! Na odlet čekali dlouhé hodiny

Téměř 200 Čechů uvízlo na letišti v Burgasu! Na odlet čekali dlouhé hodiny
Ilustrační fotografie | Zdroj: TV Nova

186 turistů kvůli poruše letadla letecké společnosti Smartwings nemohlo v pátek odletět z bulharského Burgasu zpět do České republiky. Lidé na letišti strávili kolem 20 hodin.

Redakci TN.cz upozornily na situaci v bulharském Burgasu čtenářky. "Letěli jsme na dovolenou a v pátek jsme měli odlétat v 9:50 ráno. Letadlo mělo poruchu. Takže z paluby nás nahnali na halu," uvedla jedna z nich.

Mluvčí společnosti Smartwings Vladimíra Dufková redakci TN.cz potvrdila, že letadlo se skutečně potýkalo s technickou závadou. "Před plánovaným odletem se u letadla vyskytla technická závada, z tohoto důvodu byl čas odletu odložen. Bezpečnost cestujících a naší posádky je pro nás prioritou. Ukázalo se však, že k odstranění závady je zapotřebí dopravit náhradní díl do Burgasu, který na letišti nebyl k dispozici. Letecky jsme tam vyslali tedy techniky i s dílem," sdělila Dufková.

Související obsah

Technici však k odstranění závady potřebovali více času, než se původně očekávalo. "Kapitán letadla cestující o situaci informoval a zajistili jsme jim průběžně občerstvení. Pro cestující jsme vyslali náhradní letadlo," doplnila Dufková.

Lidé si navíc stěžovali, že jim nikdo nebyl schopen říci, kdy odletí. Závada letounu však nebylo to jediné, co poté odlet zkomplikovalo. "Letiště v Burgasu uzavřelo večer na několik hodin runway," přiblížila Dufková.

Zhruba 186 cestujících tak na bulharském letišti strávilo kolem 20 hodin. Náhradní letadlo s pasažéry z Bulharska odletělo až v sobotu ve čtvrt na sedm ráno tamního času. V Praze poté přistálo v 7:25 středoevropského času. "Cestujícím se za komplikace velice omlouváme," uzavřela Dufková.

Letadlo někdo oslňoval zeleným laserem. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz