Domácí

Tipy na výlet: Chcete pěkné fotky z dovolené? Tato místa jsou pro to nejlepší

Většina z nás si chce kromě zážitků a vzpomínek přivézt z výletů i pěkné fotky. V Česku je několik míst, která jsou pro to perfektní. Podívejte se, které oblasti jsou v Česku nejfotogeničtější.

Česko je krásná země a vybrat fotogenická místa není nic těžkého. Hlavní město je toho důkazem a naším tipem v něm je Vyšehrad, konkrétněji hradby s krásnými výhledy. "Přišli jsme právě kvůli tomuto výhledu, abychom se tady vyfotili," prozradil jeden z návštěvníků.

Pokud už máte fotku z vyšehradských hradeb nebo od blízkého kostela sv. Petra a Pavla, naším tipem je schodiště, které vede na pražskou náplavku a nabízí úžasný výhled.

Přestože se může zdát, že fotogenické je v metropoli pouze historické centrum a památky, opak je pravdou. Jen po 15 minutách jízdy z centra města po Pražském okruhu najdete Průhonický park, jedno z nejhezčích míst v Česku.

Související obsah

"Nejoblíbenějším fotogenickým lákadlem je pro návštěvníky pohled na zámek přes zámecký rybník. A jsou to samozřejmě i jednotlivé kompozice. Jsou to jednotlivé průhledy z různých částí parku, samozřejmě vodní plochy, vodní ramena," upozornila marketingová manažerka parku a zámku Miroslava Dvořáková. "Je to tu hezké," pochválil místo jeden z turistů. Průhonický park a zámek je navíc častým cílem pro natáčení nejrůznějších filmů a pohádek nebo také pro konání svateb.

Na sociálních sítích je populární také další město, které je známé nejen pro své památky – Kutná Hora. Chrám sv. Barbory spolu s historickým jádrem a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie je od roku 1995 součástí světového dědictví UNESCO.

"U chrámu sv. Barbory je ze zahrad Galerie Středočeského kraje krásný pohled na ochozy, ale i ze spodní části. Vlastně ze všech stran, kde se podíváte, pořídíte krásnou fotografii," sdělila vedoucí Odboru cestovního ruchu, školství a kultury Kutné Hory Monika Pravdová. "Chrám je krásný zvenku, ale rozhodně je krásný i zevnitř. Protože tím, že se slunce kolem dokola otáčí, tak pokaždé svítí na jinou část. A skrz vitráže je interiér krásně osvětlený," dodala. V rámci Galerie Středočeského kraje najdete i nejrůznější moderní instalace, které jsou také vděčným cílem fotografů.

Související obsah

Kam ale jít pro nejlepší fotku v Kutné Hoře, vědí nejlépe místní. "Určitě sem k Barboře. K chrámu sv. Barbory a potom na vyhlídku u svatého Jakuba. Tam je to také super, tam je vidět celé staré město," prozradil jeden z obyvatelů.

Fotogenický je díky malebným domkům také jihočeský Tábor. V tomto městě najdete taktéž nespočet zajímavých zákoutí. "Domečky jsou krásné, krásné historické město. Jsme tady na dovolené a moc se nám tu líbí," řekl jeden z turistů.

Většina měšťanských domů v Táboře získala svou dnešní podobu po velkých požárech v 16. století. Dnes tam najdete například renesanční styl, barokní, gotiku, rokoko nebo empír.

Město navíc nabízí i spoustu dalšího vyžití, za návštěvu stojí například tamní zoo nebo Táborské muzeum čokolády a marcipánu.

Zapomínat nesmíme ani na krásy přírody. Často fotografovaná je vyhlídka Máj ve Středočeském kraji, ta nabízí jeden z nejhezčích pohledů na Vltavu. A pokud budete na jižní Moravě, nenechte si ujít návštěvu levandulové farmy, kde se budete cítit jako v Provence.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz