Zahraničí

Další podivné úmrtí v Moskvě. Šéf Lukoilu vypadl z okna nemocnice

Předseda představenstva ruského ropného gigantu Lukoil Ravil Maganov je po smrti. Zemřel ve čtvrtek ve věku 67 let po pádu ze šestého patra jedné z moskevských nemocnic, údajně měl vypadnout z okna. Řadí se tak mezi další vysoce postavené ruské manažery, kteří zemřeli za podivných okolností. Maganov navíc kritizoval a odsoudil ruskou invazi na Ukrajině.

V Moskvě zemřel ve čtvrtek ráno další ruský manažer, což opět vyvolává řadu spekulativních otázek. Tentokrát tam z okna v šestém patře Ústřední klinické nemocnice vypadl 67letý Ravil Maganov, předseda představenstva ropné společnosti Lukoil.

"Incident se stal kolem sedmé hodiny ranní moskevského času v Ústřední klinické nemocnici v ulici Maršála Timošenka. Muž vypadl z okna v šestém patře a na následky zranění zemřel," informovala agentura TASS.

Související obsah

​Podle portálu BBC ropný gigant Lukoil v čele s Maganovem vyzval začátkem března ruské velení k okamžitému ukončení válečného konfliktu na Ukrajině. Společnost zároveň vyjádřila hlubokou soustrast rodinám obětem ruské invaze. Právě tento fakt vyvolává otazníky nad způsobem smrti předsedy představenstva společnosti.

Maganov není prvním představitelem společnosti, který zemřel za podivných okolností. V květnu totiž zemřel bývalý vysoký manažer Lukoilu Alexander Subbotin, nad jehož smrtí se také vyrojila řada spekulací.

Agentura Reuters upozornila, že firma Lukoil se k úmrtí Ravila Maganova zatím nevyjádřila.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz