Zahraničí

Putinův kritik údajně spáchal sebevraždu. Jeho smrt vyvolává otazníky

Putinův kritik údajně spáchal sebevraždu. Jeho smrt vyvolává otazníky
Dan Rapoport Zdroj: Profimedia

Američan lotyšského původu Dan Rapoport je po smrti. V neděli ho našli mrtvého před bytovým domem v Georgetownu ve Washingtonu. Údajně spáchal sebevraždu skokem z okna. Vzhledem k tomu, že tento vlivný podnikatel byl velkým kritikem Putinova režimu, jeho smrt vyvolává spekulace. Sebevraždu navíc popírá i žena zemřelého.

Washingtonská policie potvrdila úmrtí dvaapadesátiletého Dana Rapoporta, investora a spolumajitele moskevského klubu Soho Rooms. Údajně nezemřel násilnou smrtí. Ve čtvrtek o tom informovala agentura RIA Novosti.

Rapoport se narodil v lotyšské Rize roku 1970. V deseti letech spolu s rodinou emigroval do Spojených států, v 90. letech pak odešel do Ruska. Tam se stal investičním bankéřem a v roce 2007 spoluzaložil kultovní moskevský noční klub Soho Rooms. Posléze se stal obdivovatelem ruského opozičního politika Alexeje Navalného a velkým kritikem prezidenta Ruské federace Vladimira Putina.

Související obsah

​Roku 2016 se podnikatel přestěhoval do ukrajinského Kyjeva, kde se podruhé oženil. Dům ve Washingtonu podle portálu Meduza prodal dceři tehdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivance. Po zahájení ruské invaze na Ukrajinu v únoru 2022 však i s rodinou emigroval zpět do Spojených států.

Na svých sociálních sítích a v komentářích pro média zároveň často otevřeně kritizoval jak vpád ruských vojsk na Ukrajinu, tak celý Putinův režim. A právě tyto jeho aktivity nyní vyvolávají spekulace ohledně skutečné příčiny jeho smrti. Verzi o sebevraždě kategoricky odmítá i vdova po Rapoportovi, 32letá Alina: "Měli jsme plno plánů. Informace o sebevraždě nejsou pravdivé."

Související obsah

​Deník Daily Mail však upozornil, že je přinejmenším zvláštní, že zesnulý vyskočil z okna i s 2 620 dolary (zhruba 64 tisíc korun) v kapse, které u něj přivolaní policisté nalezli. Konkrétnější informace ohledně skutečné příčině úmrtí tak přinese až soudní pitva.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz