Krimi

Podezřelý z únosu Maddie má další vroubek. Policie hovoří o zásadním vývoji

Podezřelý z únosu Maddie má další vroubek. Policie hovoří o zásadním vývoji
Madeleine McCannová | Zdroj: Profimedia

Hlavní podezřelý z únosu Maddie McCannové, odsouzený pedofil Christian B., bude čelit dalším obviněním. Šéf vyšetřovacího týmu Hans Christian Wolters prozradil, že brzy odhalí pět dalších sexuálně motivovaných trestných činů.

Hlavní vyšetřovatel případu zmizení Maddie McCannové Hans Christian Wolters v rozhovoru s deníkem Sunday Mirror řekl, že do konce měsíce vystoupí s prohlášením o zásadním vývoji. Christian B., který byl v minulosti již odsouzen za zneužití dvou dívek, bude již brzy čelit dalším obviněním.

Wolters se totiž chystá odhalit dalších pět případů sexuálně motivovaných trestných činů, které jsou spojené s hlavním podezřelým z únosu Madeleine. Co se ale tohoto případu týče, jeho rozlousknutí stále není na dosah.

"Vyšetřování případu Maddie stále pokračuje. Závěr je v nedohlednu. Opravdu nedokážu říct, jak dlouho to bude trvat. Není také jisté, zda nakonec může dojít k obžalobě," upozornil Wolters.

Související obsah

​"Pokud jde o všechna obvinění s výjimkou případu Maddie, učiníme tiskové prohlášení za dva až tři týdny. Může se stát, že v těchto případech se to bude ubírat směrem k obžalobě," dodal vyšetřovatel.

Jak připomíná deník The Sun, Christian B. je spojován se zmizením několika dětí za posledních 25 let, včetně šestiletého chlapce, po kterém se v roce 1996 na dovolené v Portugalsku slehla zem. Stalo se tak jen 40 kilometrů od letoviska Praia da Luz, odkud byla o 11 let později unesena Maddie.

Christian B. je spojován i s případem pětileté Ingy Gehrickeové, která v roce 2015 zmizela během rodinného výletu v Německu. Belgické úřady ho podezírají také z vraždy 16leté Caroly Titzeové, která se stala v Belgii v červenci roku 1996, kde byla dívka na dovolené. Její tělo bylo nalezeno zohavené o pár dní později.

Pokud jde o případ Maddie, Christian B. všechna obvinění proti své osobě popírá.

Informace o tom, že ho německá policie vyšetřuje kvůli podezření z únosu britské dívenky, přišla už začátkem minulého roku:

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz