Domácí

Tragédie v Brně. Mladík měl zavraždit ženu a další dva lidi pobodat

Tragédie v Brně. Mladík měl zavraždit ženu a další dva lidi pobodat
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

V neděli odpoledne zasahovali policisté a záchranáři u tragické události v domě na kraji Brna. Dvacetiletý mladík se měl pokusit o vraždu tří lidí. Podle policie na své oběti zaútočil nožem a následně se pokusil o sebevraždu. Policisté ho o den později obvinili z vraždy a mladík skončil ve vazbě.

O víkendu spěchaly všechny dostupné hlídky včetně zásahové jednotky do brněnského domu ve čtvrti Komín, kde se dle policie dvacetiletý mladík pokusil ubodat tři lidi. Jedna z žen svým vážným zraněním podlehla.

"Na místě zemřela ještě před naším příjezdem mladá žena, bohužel už jsme jí nemohli pomoci. Naši zdravotníci měli v péči tři pacienty s podezřením na těžká zranění. Tato zranění byla bodnořezného charakteru," informovala tisková mluvčí záchranné služby Jihomoravského kraje Michaela Bothová.

Související obsah

"Po ošetření jsme dva muže a jednu ženu transportovali na urgentní příjmy obou brněnských fakultních nemocnic," dodala Michaela Bothová.

Podle policie byl mezi nimi i samotný agresor, který v domě zaútočil. "Šetřením na místě činu vyšlo najevo, že mezi zraněnými je i pravděpodobný agresor. Pod dohledem policistů byl transportován do nemocnice," uvedl tiskový mluvčí policie Pavel Šváb.

Související obsah

Den poté kriminalisté údajného pachatele obvinili z trojnásobného pokusu o vraždu. Jeho motiv stále zůstává předmětem vyšetřování. "Podařilo se zjistit, že jde o známého oběti, který postupně nožem zaútočil na dvě ženy a jednoho muže. Následně se pokusil spáchat sebevraždu," dodal Pavel Šváb.

"Zkoumat se bude i psychický stav dvacetiletého obviněného v době spáchání činu. Byl vzat do vazby. Za jeho jednání mu hrozí výjimečný trest," upřesnil mluvčí policie, jaký trest mladíkovi hrozí.

Muž na ulici ve Dvoře pobodal ženu, pak nejspíš i sebe (8/2022):

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz