Zajímavosti

Brity šokoval úkaz na obloze. Spatřili v něm tvář královny chvíli po její smrti

Brity šokoval úkaz na obloze. Spatřili v něm tvář královny chvíli po její smrti
Duha nad Buckinghamským palácem | Zdroj: Profimedia

Nebe v Británii zřejmě vzpomíná na královnu jako celá země. Když královská rodina oznámila smrt Jejího Veličenstva Alžběty II., objevila se u Buckinghamského paláce dvojitá duha. To ale není zdaleka vše, jeden úkaz na obloze připomínal i královninu siluetu. Podle Britů je to znamení shůry.

Jen hodinu po smrti britské panovnice se nad jedním z anglických měst objevil mrak, který Britům vyrazil dech. Oblaka připomínala siluetu královny Alžběty II. v jejím typickém klobouku, informoval o tom web Daily Mail.​

Britka Leanne Bethellová, která žije v anglickém městě Telford, nedaleko Birminghamu, sdílela na facebooku fotografii, jež ji během cesty autem naprosto vyvedla z míry. "Jedu domů a najednou spolujezdkyně začala křičet, zpanikařila jsem! Pak ale ukázala na tento obrázek v oblacích," napsala Bethellová k fotce (níže).

Britové začali obrázek hromadně sdílet a uvažovat nad tím, jestli je to skutečně znamení, nebo jen prostý mrak. "Uvidíš to jen, když to budeš hledat. Možná je to znamení, nebo možná jen hledáme znamení shůry. Vím jen, že tato dáma nám zasvětila život s tou největší úctou. Odpočívej v pokoji, královno," napsal k tomu jeden z komentujících.

Související obsah

​Jenže obloha nevytvořila v tento den, který jistě vstoupí do historie země, jen jediný netradiční úkaz, jak napsal web Newsweek. Ve čtvrtek odpoledne se nad Buckinghamským palácem objevila dvojitá duha, další se potom objevila i nad hradem Windsor. Mnozí to vnímali jako potvrzení, že královna "skutečně odešla".

Reportérka Háta Sassmannová před Buckinghamským palácem: Z atmosféry doslova mrazí

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz