Domácí

V hradeckém babyboxu našli chlapečka i s doklady. Je mu jen pár dní

V hradeckém babyboxu našli chlapečka i s doklady. Je mu jen pár dní
Babybox, ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

Královéhradecký babybox zachránil v pondělí dopoledne malého chlapečka, který měl u sebe i doklady. Podle informací tamní zdravotnické záchranné služby se jmenuje Petr a na světě je pět dní.

Letošní 11. a celkově 242. miminko našli v pondělí dopoledne pracovníci královéhradecké zdravotnické záchranné služby (ZZS). "Chlapeček byl odložen 12. září ve 12 hodin dopoledne," prozradil náměstek hradecké ZZS Anatolij Truhlář. Miminko našli v babyboxu číslo 46, který je umístěný v budově ředitelství záchranky. 

"Chlapečkovi je pět dní. Miminko jsme vyzvedli, udělali jsme základní vyšetření a v současnosti ho předáváme na dětské oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové," vysvětlil mluvčí záchranky Ivo Novák. 

Související obsah

Chlapeček je podle zdravotníků na první pohled v pořádku, byl hezky oblečený, zabalený v šedé dece a na hlavě měl modrou čepičku. Jmenuje se Petr a stal se čtvrtým hradeckým miminkem z babyboxu.

U sebe měl dokonce i doklady. "Přiložené doklady jsou sice důkazem jisté serióznosti rodičů, kteří jej odložili, ale zcela jistě komplikují jeho adopci," píše na svých stránkách web babybox.cz. 


Tobiáš z Písku se stal prvním dítětem, které bylo do babyboxu odloženo dvakrát (02/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz