Zahraničí

Rusko opět mluví o třetí světové válce. Upřesnilo, co ji vyvolá

Rusko opět mluví o třetí světové válce. Upřesnilo, co ji vyvolá
Ruský prezident Vladimir Putin a Dmitrij Medveděv | Zdroj: Profimedia

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv prozradil, co by vyvolalo třetí světovou válku. Severoatlantická aliance (NATO) podle něj vede s Ruskem hybridní válku, ta by se tedy mohla rozšířit i na území dalších států. Kyjev pak prý přišel s návrhem bezpečnostních záruk, které podle Ruska mohou rozpoutat válku.

Vysocí představitelé Ruska začali opět mluvit o třetí světové válce. Tentokrát bývalý prezident Dmitrij Medveděv. Podle jeho vyjádření přišel Kyjev s návrhem bezpečnostních záruk, které údajně mohou rozpoutat třetí světovou válku.

"Ukrajinským nacistům nikdo žádné záruky nedá. Koneckonců je to téměř stejné, jako kdyby se na Ukrajinu vztahoval článek pět Severoatlantické smlouvy. U NATO je to stejné h**no, ale z druhé strany," uvedl na svém telegramovém profilu Medveděv, který je nyní místopředsedou Rady bezpečnosti Ruské federace.

Související obsah

A vzápětí pohrozil západním státům třetí světovou válkou. "Pokud budou tito pitomci i nadále bezuzdně pumpovat do kyjevského režimu nebezpečné zbraně, dříve či později se vojenská akce posune na jinou úroveň," dodal. "Jejich lidé budou velmi trpět," pokračoval Medveděv.

Rusku se přitom nedaří ani ve válce, kterou samo začalo. V posledních dnech totiž začala Ukrajina úspěšnou protiofenzivu, během které se povedlo osvobodit značnou část území v Charkovské oblasti. 

Více o úspěšném ukrajinském protiútoku zjistíte v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz