Koronavirus

Konec pandemie je na dosah, tvrdí WHO. Počty nakažených celosvětově klesají

Konec pandemie je na dosah, tvrdí WHO. Počty nakažených celosvětově klesají
Předseda WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus | Zdroj: Profimedia

Pandemie koronaviru může velice brzy skončit. Minulý týden byl počet nových případů onemocnění ve světě nejnižší od března 2020. Podle šéfa Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse je svět na nejlepší cestě k ukončení pandemie.

Počet nových případů nakažení covidem-19 celosvětově klesá. Za poslední týden byl přírůstek nemocných nejnižší od března 2020, kdy WHO vyhlásilo pandemii. Podle zprávy WHO spadl počet nově nakažených na 3,1 milionu za týden, což je o 28 procent méně než v předchozím týdnu.

WHO však varuje, že skutečných případů je pravděpodobně mnohem více. Velká část zemí, mezi nimi i Česko, totiž drasticky zredukovala testování na covid. I kvůli tomu klesá počet uváděných případů.

Související obsah

I tak ale vidí WHO důvody k optimismu. Podle předsedy organizace Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse je konec pandemie na dosah. "Nikdy jsme nebyli v lepší pozici ukončit pandemii. Ještě nejsme u konce, ale cíl je na dohled," řekl Ghebreyesus.

Od začátku pandemie zaregistrovala WHO více než 605 milionů případů. Z toho přibližně 6,4 milionu lidí na následky nemoci zemřelo. U obou čísel se však předpokládá, že jde o podhodnocené součty, píše agentura AFP.

V pondělí v Česku začaly registrace na očkování vakcínou proti variantě omikron:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz