Zajímavosti

Jak se doma zbavit pavouků? Existují na to čtyři jednoduché triky

Jak se doma zbavit pavouků? Existují na to čtyři jednoduché triky
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Podzim je tu a venku se začíná postupně ochlazovat. Právě kvůli nízkým teplotám se pavouci pomalu stahují do našich domovů. Experti proto poradili čtyři jednoduché triky, díky kterým se nevyžádaných "spolubydlících" zbavíte.

Jakmile se teploty začínají venku snižovat, hledají pavouci před chladem úkryt. Následně pak doma na nezvaného hosta často narazíme. "Pavouci se nejčastěji objevují v domácnostech, když venkovní teploty klesají a je nedostatek hmyzu, kterým by se mohli živit. Lze pak pozorovat, jak si to šinou po podlahách, jsou v rozích místností a potulují se kolem koupelen," uvedl pro portál Express odborník na hubení škůdců John Stewart.

Odborníci se shodují, že nejlepším a zároveň nejjednodušším způsobem, jak se zbavit doma pavouků, je zabránit jim dovnitř vůbec vniknout. Poradili proto čtyři snadné triky, jak předejít návštěvě těchto nezvaných hostů.

Související obsah

Utěsněte veškeré mezery

Pavouci se dokážou dostat do bytu nebo domu i nepatrnou skulinkou. Je tedy vhodné vše pořádně utěsnit. "Vše musí být uzavřené a pořádně utěsněné. Přes větrací otvory nasaďte síťku a zakryjte jí i krb. Zvláštní pozornost věnujte kuchyni, podkroví a koupelnám. Protože vysoká vlhkost z nich dělá oblíbené úkryty pavouků," citoval portál Mirror dalšího odborníka Jordana Fostera.

Vyrobte si speciální sprej

Zbavit se pavouků může pomoci také speciální sprej. Experti radí smíchat mátový olej s vodou a následně postříkat mezírky i všechna místa, kde se pavouci rádi zabydlují. "Ideální je 20 kapek mátového esenciálního oleje nakapat do rozprašovače naplněného vodou," sdělil Foster.

Pokud však máte domácího mazlíčka, tento trik byste raději zkoušet neměli. Odborníci upozorňují, že mátový olej může být pro zvířata toxický.

Zapalte svíčku

Pavouky můžete odpudit také zapálením svíčky s citrónovou vůní. Nejenže si doma zajistíte příjemnou atmosféru, ale zároveň odradíte i nezvané návštěvníky. "Pavouci nemají rádi mnoho různých pachů, například vůni citrónu nebo skořice. Vadí jim také kouř, takže sfouknutí svíčky je také pomůže udržet mimo váš domov," vysvětlil expert Ivan Ivanov s tím, že nejlepší je umístit svíčky na parapet okna.

Související obsah

Bílý ocet

Podle odborníků je skvělým přírodním repelentem proti pavoukům bílý ocet. Ten navíc není nevhodný pro naše mazlíčky. "Radíme nastříkat napůl vodu s octem na okna i povrchy v kuchyni," uzavřel Ivanov.

Brazilské město na začátku letošního roku zaplavili pavouci. Podívejte se na záběry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz