Zajímavosti

Král Karel III. to nebude mít lehké. Musí urovnat vztahy v královské rodině

Král Karel III. to nebude mít lehké. Musí urovnat vztahy v královské rodině
Král Karel III. se ujímá vlády | Zdroj: APTN

Množství výzev čeká na nastupujícího krále Karla III. po usednutí na trůn po zesnulé královně Alžbětě II. Jednou z nich je například i zlepšení vztahů v královské rodině, které narušil například princ Harry.

Nový britský král Karel III. to nebude mít během svého panování lehké. Krátce po smrti královny Alžběty II. například přišla řada zemí Commonwealthu s tím, že si tímto spojenectvím nejsou jisté. Panovnice byla podle deníku The Mirror v bývalých koloniích Velké Británie respektovaná.

To však nemusí platit pro jejího syna. Sesadit panovníka plánuje Barbados, Antigua a Barbuda, Jamajka a Belize. Slova o samostatnosti pronesla i premiérka Nového Zélandu.

Problémem jsou i vztahy v královské rodině. Ty narušilo manželství prince Harryho s Meghan Markleovou. Syn nového krále se s chotí navíc přestěhoval do Spojených států amerických. Po návratu do Británie se však Harry nejspíš udobřil se svým bratrem princem Williamem. Před několika dny se totiž oba i se svými manželkami setkali před branami hradu Windsor, čímž překvapili téměř všechny. I tak bude na jejich vztahu potřeba dále zapracovat, jak píšeme zde.

Související obsah

Otazník visí i nad vztahy krále Karla III. s bratrem Andrewem, který byl zapleten do několika skandálů. Navíc byl zbaven titulů a musel se stáhnout z královského života. Během slavnostních obřadů po úmrtí Alžběty II. nesměl mít vojenskou uniformu, kterou na sobě měl například král Karel III. a princ William. Kontroverzní je ale to, že na poslední mši v rámci královnina pohřbu si ji bude moci obléknout.

Pro Karla III. bude velmi těžké a náročné vyrovnat se své matce, kterou milovaly miliony lidí po celém světě. Jeho popularita totiž utrpěla například rozpadem manželství s oblíbenou princeznou Dianou.

Král Karel III. měl přijít o miliony, ale díky královně se tomu vyhne:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz