Zahraničí

Rusko už verbuje vrahy a násilníky. Mají se na Ukrajině přidat k vagnerovcům

Rusko už verbuje vrahy a násilníky. Mají se na Ukrajině přidat k vagnerovcům
Jevgenij Prigožin Zdroj: Profimedia

V posledních dnech světová média informují o tom, že mnoho ruských vojáků utíká z bojiště na Ukrajině. Ruské armádě tak zoufale chybí živá vojenská síla. Rozhodla se proto k verbování násilníků, sexuálních delikventů a dalších kriminálních živlů z ruské trestanecké kolonie.

Putinův šéfkuchař. To je přezdívka Jevgenije Prigožina, majitele sítě restaurací a cateringové firmy Concord Catering, jejímž prostřednictvím dlouhodobě pomáhá ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi i ruským ozbrojeným silám. Prigožin nyní osobně verbuje vězně z trestanecké kolonie do války na Ukrajině. Informoval o tom portál The Insider.

Ruský miliardář a blízký Putinův spojenec trestancům za jejich případnou službu slibuje svobodu, za dezerci je ovšem čeká nemilosrdná poprava. Pokud v boji padnou, budou podle deníku Daily Mail pochováni ve svých rodných městech jako hrdinové.

Související obsah

​"Pokud budete v rámci speciální operace na Ukrajině sloužit šest měsíců, v žádném případě neskončíte zpět ve vězení. Nikdo necouvne, nikdo neustoupí, nikdo se nevzdá. V opačném případě na něj bude čekat popravčí četa. Přijmeme muže ve věku od 22 do 50 let, se souhlasem rodiny však klidně i mladší muže," říká vězňům 61letý Prigožin na videu, které se objevilo na sociálních sítích, s tím, že na rozmyšlenou mají pět minut.

Pokud trestanci na tuto nabídku kývnou, přidají se na Ukrajině k takzvaným vagnerovcům. Jde o ruskou polovojenskou organizaci, jakousi soukromou armádu. Americký Institut pro studium války v této souvislosti připomíná, že Prigožin tuto vojenskou skupinu financuje. Objevují se dokonce hlasy, že je šéfem vagnerovců.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz