Zahraničí

Putin se připravuje na novou etapu války. Oligarchům dal zvláštní úkol

Putin se připravuje na novou etapu války. Oligarchům dal zvláštní úkol
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Šéf Kremlu Vladimir Putin nařídil ruským státním korporacím a oligarchům, aby vytvořili své soukromé vojenské společnosti. Údajně má jít o přípravy na novou etapu války na Ukrajině, která odstartuje v říjnu.

Christo Grozev, investigativní novinář a hlavní vyšetřovatel pro ruské záležitosti z investigativní skupiny Bellingcat, v sobotu uvedl na svém twitteru, že ruský prezident Vladimir Putin se připravuje na novou etapu války. Ruská invaze na Ukrajinu začala 24. února letošního roku.

Nová fáze bude spočívat v tom, že každá ruská státní korporace bude mít povinně svou soukromou vojenskou společnost, tzv. PMC (Private Military Corporation). To stejné se bude týkat i ruských oligarchů, informoval portál Ukraine Today.

Související obsah

​"Podle Putina může za neúspěchy Ruské federace na Ukrajině korupce a neschopnost v armádě – konkrétně nízké mzdy pro žoldáky. Prezident je však velmi optimistický, protože nařídil všem státním korporacím a oligarchům vytvořit si vlastní PMC pro říjnovou fázi války," uvedl Grozev.

Web Polsat News připomněl, že předchozí plány Kremlu, jako bylo například vyhlášení referend na okupovaných územích, se neuskutečnily.

Ukrajinským jednotkám se navíc údajně podařilo dobýt zpět další část území v Charkovské a Doněcké oblasti. Ruské jednotky odtud prý prchají a Ukrajinci už dosáhli ruských hranic.

Tyto země budou další Putinův cíl, varuje expertka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz