Zahraničí

Vše je jinak. Ukrajinky ve Francii nezmlátil Rus, ale Ukrajinec

Vše je jinak. Ukrajinky ve Francii nezmlátil Rus, ale Ukrajinec
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Řada světových médií v tomto týdnu informovala o brutálním napadení dvou ukrajinských žen na jihu Francie, kam utekly před válkou ve své domovině. Původní verze hovořila o tom, že ženy zmlátil statný muž ruské národnosti. Nyní se však ukázalo, že útočníkem byl Ukrajinec. Ten se prý naopak domníval, že ženy jsou Rusky.

Alina a její matka Olena. Dvě ženy z Ukrajiny, které se kvůli válce rozhodly opustit svůj domov. Na válečnou vřavu jim dal zapomenout klid Azurového pobřeží, azyl našly ve francouzském městě Roquebrune-Cap-Martin. 31letá Alina a její 54letá matka měly za to, že jsou konečně v bezpečí. Z omylu je ovšem vyvedla jejich nedělní procházka podél zálivu ve městě Roquebrune-Cap-Martin.

Zhruba o půl 11 večer je tam totiž surově napadl muž, o kterém se ženy domnívaly, že je Rus. Útok se odehrál poté, co Alina na svém telefonu pustila ukrajinskou píseň zesměšňující Moskvu. Nyní však vyšlo najevo, že agresorem nebyl Rus, ale jejich krajan z Ukrajiny. Informoval o tom portál France Live.

Související obsah

​Francouzská policie v úterý večer zadržela útočníka, kterého poznala podle záběrů z pouličních kamer. Identifikovala ho jako 33letého bývalého ukrajinského vojáka, který v současné době pracuje jako osobní strážce. Do Francie přijel před sedmi měsíci.

"Můj klient ty ženy považoval za Rusky, měly prý ruský přízvuk. Přiznal, že je napadl, podle svých slov jim ale uštědřil pouze pár facek. To ovšem rozporují záběry z kamer, které mám k dispozici a kde jsou vidět skutečně silné a tvrdé údery. Klient své reakce lituje a je připraven obě ženy odškodnit," uvedl agresorův právní zástupce Daniel Roscio pro portál 20 minutes.

Související obsah

​Nyní muže čeká soud. Ten se bude konat 17. listopadu. Mezitím byl muž pod soudním dohledem propuštěn s tím, že nesmí kontaktovat napadené ženy, vrátit se do Roquebrune-Cap-Martin a opustit francouzské území. Policie zároveň zabavila jeho pas. Násilník se nyní musí dvakrát týdně hlásit na úřadech v Auvare.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz