Zahraničí

Ukrajinky utekly před válkou do Francie. Zmlátil je tam Rus

Ukrajinky utekly před válkou do Francie. Zmlátil je tam Rus
Násilí - ilustrační foto. | Zdroj: Getty Images

Alina a její matka Olena. Dvě ženy z Ukrajiny, které se kvůli válce rozhodly opustit svou domovinu. A zamířily do Francie, kde našly azyl. O víkendu při večerní procházce po pobřeží je však surovým způsobem napadl ruský turista. Důvodem bylo, že ženy na telefonu poslouchaly ukrajinskou píseň zesměšňující Moskvu.

Klid Azurového pobřeží dal zapomenout na válečnou vřavu dvěma Ukrajinkám, které před ruskou invazí utekly do francouzského města Roquebrune-Cap-Martin. 31letá Alina a její matka Olena měly za to, že konečně našly bezpečí. Z omylu je ovšem vyvedla jejich nedělní procházka podél zálivu. Podle deníku Le Parisien je totiž zhruba o půl 11 večer napadl muž ruského původu.

Během poklidné procházky dostala Alina SMS zprávu od jednoho ze svých ukrajinských přátel. "Ve zprávě byl odkaz na novou ukrajinskou píseň s názvem Svět bez Rusů, která si dělá legraci z Ruska. Odkaz jsem rozklikla a pustila zvuk," popsala mladá žena.

Související obsah

​Dvojici žen v tu chvíli míjela skupina čtyř rusky hovořících lidí – dvou mužů, jednoho údajně velmi svalnatého, a ženy s dítětem. Po pár vteřinách se Alina otočila a spatřila zmíněného svalovce, jak se k nim řítí. Statný muž nejdřív udeřil pěstmi do obličeje mladší ženu, a to tak silně, až spadla na zem. Poté do ní začal kopat, píše portál Polsat News.

Agresor následně zaměřil svou pozornost na 54letou Olenu. "Pak přistoupil k mé matce a třikrát ji udeřil tak silně, až jí zlomil nos. Všude byla krev," vzpomíná na nepříjemnou zkušenost Alina. Útočník poté utekl a mladá žena přivolala záchranku, která obě ženy převezla do nemocnice k ošetření. Případem se nyní zabývá francouzská policie.

Související obsah

​Ukrajinské velvyslanectví ve Francii k případu uvedlo, že situaci bude pozorně sledovat. "Náš konzul je se ženami v kontaktu, obětem útoku se dostalo potřebné lékařské pomoci. Spolupracujeme také s francouzskými úřady na rychlém vyšetření tohoto nechutného incidentu," uvedlo velvyslanectví na svém twitteru.

O agresivním napadení informovala i ukrajinská velvyslankyně v Estonsku Mariana Betsová a ke svému twitterovému příspěvku přidala i fotku zbité Oleny. Betsová v souvislosti s případem rovněž zdůraznila, že je nutné zakázat vydávání víz pro občany Ruské federace.

V Plzeňském kraji přibývá ukrajinských uprchlíků. Dochází tam ale kapacita:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz