Zahraničí

Dojemné gesto princezny Charlotte. Královně vzdala úctu malým detailem

Dojemné gesto princezny Charlotte. Královně vzdala úctu malým detailem
Královská rodina na pohřbu královny Alžběty II. | Zdroj: Profimedia

Zraky celého světa se v pondělí upínaly k Londýnu, kde se konal pohřeb královny Alžběty II. Zesnulé britské panovnici přišli vzdát hold členové královské rodiny, a to včetně prince George a princezny Charlotte. Pozornější diváky zaujal detail na šatech malé princezny.

Pozornost na sebe svou přítomností na pohřbu Alžběty II. strhly děti Williama a Kate. Devítiletý princ George, který je druhým v pořadí v následnictví na britský trůn, a jeho o dva roky mladší sestra Charlotte dorazili na pohřeb své milované prababičky do Westminster Abbey v automobilu Rolls-Royce. Společnost jim dělala jejich matka Kate a královna manželka Camilla.

Princ George, oblečený do tmavě modrého obleku doplněného černou kravatou, působil velmi elegantně. Princezna Charlotte zaujala černým kloboukem. Podobný na sobě měla její matka Kate i teta Meghan, upozornil portál Mirror.

Malá princezna ale vyjádřila milované prababičce úctu malým detailem. Na černých šatech měla připnutý odznak s podkovou. Není přitom tajemstvím, že jízda na koni byla královninou velkou vášní a Charlotte v tomto směru kráčí ve šlépějích své prababičky.

Hezké gesto zesnulé královně prokázala i princezna z Walesu Kate. Zahalená do černé barvy s kloboukem se smutečním závojem zaujal přihlížející zejména výrazný perlový náhrdelník. Nejen že perly ve viktoriánské době symbolizovaly slzy, sama královna náhrdelník dokonce považovala za svůj oblíbený, připomněl Daily Mail.

Související obsah

Pohřbu se zúčastnili také Harry a Meghan. Na rozdíl od Kate ale Meghan smuteční závoj neměla. Její outfit tvořil černý klobouk a šaty stejné barvy ve tvaru kápě. Oblečení doplňovaly černé silonky a rukavičky.

Nejvýznamnější členové královské rodiny byli oděni do slavnostních vojenských uniforem. Výjimkou nebyl ani král Karel III. a jeho syn princ z Walesu William. Jeho bratr Harry, který se před dvěma lety vzdal královských titulů, uniformu ale obléknout nemohl. Zvláštní povolení ji obléct dostal ovšem v sobotu v rámci ceremoniálu, kdy osm královniných vnoučat drželo vigilii u její rakve.

Šachy s tituly. Mění se Williamovi i jeho dětem. Camilla bude královna:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz