Počasí

Babí léto nebude. Teploty padnou pod nulu, nastoupí časté přeháňky i sněžení

Místo babího léta mráz, neustálý déšť a na horách i sněhová pokrývka. Tak bude podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vypadat v příštích týdnech počasí v Česku. V polovině října už se noční teploty dokonce mohou propadat pod nulu.

V aktuálním týdnu, tedy od 19. do 25. září, se budou teploty pohybovat mezi 13 až 17 stupni Celsia. V noci meteorologové očekávají průměrně 5 stupňů, spadnout ale mohou až ke 2 stupňům. Rána doprovodí přízemní mrazíky, na většině území se vyskytnou přeháňky, v horských oblastech i sněhové.

"Období začne chladným počasím, v prvním týdnu předpokládáme odchylku týdenního průměru teploty vzduchu od dlouhodobého průměru až -3 °C a je nutné počítat už s možností výskytu přízemních mrazů i v nižších polohách," uvedl ČHMÚ.

Týden od 26. září do 2. října má být mírně teplejší. Přes den by měly teploměry ukazovat 14 až 18 stupňů, v noci pak 4 až 9 stupňů. Bude polojasno až zataženo, místy by mělo pršet. Podobný bude i týden od 3. do 9. října, denní teploty dosáhnou 13 až 19 stupňů a noční opět 4 až 9 stupňů.

Související obsah

Výraznější ochlazení nastane v posledním předpovědním týdnu, tedy od 10. do 16. října. Teploty přes den se budou pohybovat mezi 10 až 15 stupni. V noci se mohou propadnout až k -1 stupni, průměrně však dosáhnou 3 až 5 stupňů. Na horách může opět sněžit.

"Z hlediska celkového množství srážek předpokládáme, že období bude jako celek průměrné. Nepředpokládají se větší výkyvy v celkovém týdenním úhrnu srážek," uzavřeli meteorologové.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz