Počasí

Na Česko udeří první mráz. Propad teplot doprovodí déšť i sněžení

Na babí léto zapomeňte, podzim už v Česku úřaduje v plné polní. Chladné počasí meteorologové předpovídají až do konce týdne. V jeho polovině by sice měly teploty mírně povyrůst, zároveň ale mají udeřit přízemní mrazy. Bude pršet a v horských oblastech i sněžit.

"Kolem tlakové níže nad severovýchodní Evropou k nám bude proudit studený a vlhký vzduch od severozápadu. Postupně se bude přes střední Evropu dále k východu přesouvat tlaková výše," informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Zataženo až oblačno bude v pondělí, počítejte s přeháňkami nebo občasným deštěm. Srážky a částečně i oblačnost budou ubývat k večeru. Noční teploty mezi 8 až 4 stupni Celsia, přes den nepřesáhnou 14 stupňů. Stejné hodnoty teploměry ukážou v úterý, kdy bude oblačno až zataženo. Na většině území přeháňky, nad 1 200 metrů i srážky smíšené nebo sněhové.

Související obsah

Teploty nepatrně povyrostou ve středu, přes bude vyšplhají na 11 až 15 stupňů. V noci ale klesnou na 7 až 3 stupně, při zmenšené oblačnosti až na 1 stupeň. Na horách opět může sněžit. "Denní teploty sice začnou zvolna stoupat, noci ale budou při vyjasnění studené – dokonce i s možností přízemního mrazu, který tak může poškodit vegetaci," uvedli odborníci z Katedry fyziky atmosféry Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.

Ve čtvrtek ráno se místy vyskytnou mlhy a četné přízemní mrazíky, přes den bude polojasno až jasno. Teploty přes den mezi 12 až 16 stupni, v noci klesnou na 6 až 2 stupně a při vyjasnění i na nulu. Mrznout bude i v pátek ráno, ve dne teploty povyskočí na 13 až 17 stupňů.

Související obsah

Chladné noční teploty přetrvají i o víkendu, bude mezi 7 až 3 stupni. Ve dne ale meteorologové očekávají 15 až 19 stupňů. "Během víkendu postoupí nad naše území od západu brázda nižšího tlaku vzduchu," uzavřel ČHMÚ.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz