Zahraničí

Některým mužům by měl být zakázán sex, vyzývá aktivista. Má k tomu studii

Některým mužům by měl být zakázán sex, vyzývá aktivista. Má k tomu studii
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Kvalitní životní prostředí je jedním z velkých témat, která řeší celý svět. Padají různé návrhy, jak ochránit naši planetu. Některé nápady jsou přitom poměrně nečekané. Jedna z organizací například navrhuje, že by muži, kteří jedí maso, vůbec neměli mít sex.

Nezisková organizace bojující za práva zvířat PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) vzbudila velkou pozornost svou novou kampaní. Požaduje totiž zákaz sexu pro muže, kteří jedí maso. Podle organizace je důvodem skutečnost, že nevegetariáni mají příliš vysokou klimatickou stopu, a proto nejsou hodni reprodukce.

"Kdo by je neznal, otcové z předměstí, kteří mají v jedné ruce pivo a v druhé grilovací kleště. Na svém grilu za 700 eur (v přepočtu zhruba 17 tisíc korun) prskají párky za 70 centů (17 korun) a na cuketu se koukají podezřele. Skutečnost, že tito 'mistři grilu' věří, že musí sami sobě a svým vrstevníkům dokázat svou mužnost konzumací masa, není jen k nelibosti zvířat. Nyní existují vědecké důkazy, že toxická maskulinita poškozuje také klima," popsal vedoucí německé kampaně neziskové organizace Daniel Cox webu Bild.

Související obsah

​Organizace svůj návrh opírá o studii, která byla zveřejněna v roce 2021. Podle ní muži, právě mimo jiné kvůli konzumaci masa, přispívají ke zhoršování klimatu v průměru o 41 procent více než ženy.

PETA proto vyzývá ženy, aby mužům vydaly zákaz. "Jejich ženy by měly vyhlásit sexuální stávku, aby zachránily svět," sdělil Cox. "Koneckonců každé nenarozené dítě ušetří 58,6 tuny ekvivalentů CO2 ročně," dodal manažer.

Němečtí politici se ale zřejmě návrhem řídit nebudou. Například poslanec Spolkového sněmu Stefan Müller (CSU) považuje kampaň organizace PETA za trapnou. "PETA se v boji o pozornost nezastaví už ani před ložnicí," uvedl. Jiný poslanec Alois Rainer (CSU), který je zároveň řeznickým mistrem, zase řekl, že je tento krok "naprostým nesmyslem". 

Podívejte se, jak grilovat chutně a levně:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz