Zahraničí

Bariéra lží se Putinovi hroutí a on to nezvládá. Prozradil se při projevu

Putin je podle odborníků na řeč těla v úzkých a sám si prý uvědomuje, že jeho lžím Rusové přestávají věřit. Gesta rukou, která při ranním projevu dělal, podle odborníků dokazují, že je ve stresu. Navíc v posledních měsících se spekuluje o jeho zdraví. Třes rukou prý může znamenat nervové onemocnění a to třeba Parkinsonovu chorobu, někteří odborníci dokonce spekulují i o rakovině.

Tiky v rukou i v nohách a zhoršená chůze. Veřejnost si v posledních týdnech všímá Putinova zvláštního chování. To se podle odborníků na řeč těla objevilo i během jeho středečního poselství k národu.

"V té tváři není nějaká mimika, ale jsou tam velmi upřené oči. Upřeného pohledu budeme mít tendence využívat tehdy, když se s někým potkáte a budete ho chtít nějakým způsobem vystrašit," vysvětlil psycholog a odborník na řeč těla Petr Šobra.

"Je velmi strnulý, hlavu má nakloněnou a celou dobu v jedné pozici. Během projevu občas poklepával rukou, to značí nervozitu a také to, že neříká pravdu," upozornil další odborník, profesor neurovědy a psychologie Jim Pfaus.

Související obsah

​Putin se tak prý zřejmě přestává ovládat. Z vůdce, který se ještě donedávna na veřejnosti snažil působit více uvolněně a lidsky, se stává uzlíčkem nervů.

Turecký prezident ho minulý týden musel dokonce podpírat. Přitom ještě nedávno by Putin na veřejnosti žádnou slabost nikdy neukázal. "Už to není ta osoba, kterou jsme viděli přes pět let. Myslím si, že i jeho vlastní lidé si při pohledu na něj říkají, že je něco špatně. Možná je skutečně blázen," pronesl Pfaus.

Putinovo zdraví před časem řešila i britská tajná služba. Ta dokonce měla prověřovat informaci, že ruský prezident je už dávno mrtvý a na veřejnosti vystupuje jeho dvojník.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz