Domácí

Roste počet nakažených koronavirem. Lidé se více chodí očkovat

Už přes dva týdny v Česku opět roste počet lidí nakažených koronavirem. Stoupá ale i zájem o očkování, ve středu si pro vakcínu přišlo bezmála deset tisíc lidí, téměř o tři tisíce více než v minulém týdnu.

Ve středu pracovníci laboratoří odhalili 3 058 případů nově nakažených, asi o 440 více než před týdnem. Přesně před měsícem přitom zdravotníci zaznamenali pouze 205 nově nakažených. Aktuálně je v nemocnicích bezmála 870 lidí nakažených covidem, z toho je ve vážném stavu 23 lidí.

Opakovaná infekce se projevila u téměř 1 400 lidí. Na 100 tisíc obyvatel se v Česku za týden v průměru nakazí 143 lidí. Nejhorší situace je v Královéhradeckém kraji, kde mají za posledních sedm dní 167 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Nejlépe je na tom Karlovarský kraj se 100 případy na 100 tisíc obyvatel. Ve středu se nechalo naočkovat 9 798 lidí, což je o čtvrtinu více než ve středu minulého týdne.

Související obsah

Základní očkování ke středě podstoupilo bezmála 6 000 900 lidí. Nejvíce očkovacích látek lékaři podali v Praze, nejméně v Karlovarském kraji. Praktičtí lékaři radí, aby se lidé před zimou proti covidu-19 nechali přeočkovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz