Experti na cestách

Ráj utajený před Čechy! V unikátních obchůdcích můžete najít poklad

Je to blízko, ale Čechy tam často nepotkáte. Kalábrie, která se nachází na jihu Itálie, má ale rozhodně co nabídnout. Této destinaci se věnoval ve čtvrtek pořad Experti na cestách na TN Live.

I když je od nás Kalábrie tak blízko, pro Čechy je to stále neznámá až tajemná destinace. Přitom z Prahy se na jih Itálie dostanete letecky za pouhé dvě hodiny, takže velmi rychle přepnete do italského režimu. V Kalábrii se nikdo ničím nestresuje a nikam nespěchá.

Tuto část Itálie totiž asi ze všeho nejvíc charakterizuje klid. Ani v hlavní sezóně, kdy je na pobřeží Tyrhénského a Jónského moře okolo třiceti stupňů, tam nenajdete přeplněné pláže a promenády. V přístavu Tropea nebo u mysu Capo Vaticano můžete zažít dovolenou snů.

Související obsah

​Kalábrie má hodně lákadel. "Slunce, moře, lidé, víno, příroda, hory, olivový olej a chilli papričky," vyjmenovala Rossella Nasová, rodačka z Kalábrie a tamní průvodkyně. "Nežije tu mnoho lidí, ale ti, kteří tady žijí, jsou šťastní. Můžeme každý den sledovat nádherné západy slunce, kdy se slunce noří do kráteru aktivní sopky Stromboli. Nikdy se to neokouká," říká zasněně.

Turismus podle ní pozvedl tamní úroveň života k lepšímu. "I když jsou tady lidé velmi uzavření, turisty vítají s otevřenou náručí. Chtějí jim ukázat, jak žijeme, co vaříme a co jíme. Rozvíjí nás, když se můžeme potkávat s lidmi z jiných zemí," míní Nasová.

Související obsah

​V Kalábrii jistě stojí za to prozkoumat malé netradiční obchůdky, ve kterých můžete objevit poklady a poznat lépe jižanskou kulturu. I nakupování oblečení jde snadno, protože Italové módu milují a obchod s oblečením najdete v každé uličce. Navíc tam můžete nakupovat kdykoliv. Obchodníci vycházejí vstříc turistům, a tak mají otevírací dobu podle toho, jaký je ve městě zrovna ruch. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz