Zajímavosti

Dojemná vzpomínka na Hanku Zagorovou. Slzy tekly proudem

Jen pár dní po smrti všemi milované zpěvačky Hany Zagorové se konala premiéra muzikálu Biograf láska, na němž se zpěvačka sama podílela. Diváci, mezi kterými byla spousta známých osobností, očekávali, že přijde i zpěvaččin manžel Štefan Margita. Ten nakonec nedorazil. Zážitek ale i tak mnohé přivedl k slzám.

Dlouho očekávaný muzikál Biograf láska se po smrti Hanky Zagorové změnil na dojemné představení, u něhož jen málokdo dokázal zadržet slzy. Premiéru si v divadle Kalich nenechala ujít spousta známých osobností.

"Já jsem netušila, co si pod tímto představením mám představit, ale jsem ráda, že písničky Hanky Zagorové budou znít dál právě třeba v podání tak talentovaných mladých lidí, protože ta energie byla neskutečná," prozradila své dojmy třeba herečka Sabina Laurinová.

Související obsah

​Nakonec ale nedorazil Štefan Margita, který nese odchod své manželky velmi těžce, a tak aspoň muzikál podpořil na sociálních sítích. "Moc vám za sebe a za Hanku děkuji a všem zúčastněným držím palce," napsal na svůj instagram vdovec.

Děj muzikálu se točí kolem tří hlavních ženských postav, které dokážou přijímat vážné situace s humorem a nadhledem. Herečka Kateřina Bohatová má přitom hlas mrazivě podobný Hance, zjistila to až při zkoušení. "Přicházel s tím jeden kolega za druhým. Ale nebyl to záměr," míní Bohatová.

Související obsah

​Režie se ujal Jan Kříž. "Dlouhá cesta, dva roky velmi intenzivní práce a příprav. A potom velmi intenzivních posledních sedm týdnů, kdy už jsme byli v divadle a pracovali jsme s tím úžasným obsazením, které máme," popisuje přípravy režisér.

"Je nám obrovskou ctí v tomto projektu působit. Hanička psala ty písničky tak ohromně od srdce a v každé té písni je nějaký příběh. To nám ohromně pomáhalo a ulehčovalo práci na jevišti. Ty písničky jsou samy o sobě napsané jako příběhy, takže těch slov navíc tam nemuselo být tolik," uzavírají herci Michaela a Roman Tomešovi. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz