Zahraničí

Zemřel uznávaný americký hudebník (55). Spolupracoval i se Žbirkou

Zemřel uznávaný americký hudebník (55). Spolupracoval i se Žbirkou
Americký hudebník Bradley Stratton Zdroj: Profimedia

Hudební svět obletěla smutná zpráva. Zemřel populární americký muzikant a zpěvák Bradley Stratton. Výrazný otisk zanechal i na české scéně, v 90. letech žil v Praze a tvořil třeba s Mekym Žbirkou nebo Annou K. Podlehl infarktu, bylo mu teprve 55 let.

Stratton už je mezi rockovými legendami. Kytarista, zpěvák a producent ve středu zemřel na infarkt. Smutnou zprávu přinesl hudební portál Headliner.

Potvrdili ji jeho spoluhráči Pavel Cingl nebo kytarista Honza Ponocný. Stratton v 90. letech působil v Praze. "Nastartoval všechno, čím jsem se zabýval dalších dvacet let. Vydali jsme u Universalu desku Fly, ke které se nějak dostal Meky Žbirka. A protože se mu líbily kytary, pozval mě na natáčení alba Meky," vzpomínal pro zmíněný web Ponocný.

Související obsah

Dodnes mi muzikanti říkají, jak pro ně byl Circus Praha výjimečný. My jsme se tak vůbec necítili. Dokonce nás nechtěli hrát v rádiích se zdůvodněním, že je to anglicky," doplnil.

Rodák z amerického Maine se v roce 1992 vypravil do Prahy původně na výlet. Matka měst mu ale natolik učarovala, že zůstal až do roku 1998. I potom se do Česka rád pravidelně vracel. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz