Zahraničí

Na nejznámější pláži světa tekla krev. Na Slovenky Katarínu a Viktórii zaútočili

Na nejznámější pláži světa tekla krev. Na Slovenky Katarínu a Viktórii zaútočili
Policie v Rio de Janeiro Zdroj: Profimedia

Dvě slovenské turistky se ve středu ráno staly oběťmi brutálního loupežného přepadení. Na pláži Copacabana v jedné z nejrušnějších čtvrtí Ria zaútočili na ženy podle místních médií dva nezletilí mladíci. Mlátili je tak surově, že obě skončily v péči lékařů. Dvojici podezřelých policie zadržela.

Chtěly se jen pokochat výhledem na východ slunce, místo toho ale Katarína a Viktórie skončily se zakrvavenými a znetvořenými obličeji v nemocnici. Ženy se ve středu staly oběťmi brutálního přepadení, jak upozornil portál topky.sk.

Útočníkům ještě nebylo ani 18 let. "Byl to strašný zločin, pokus o loupež. Dvě Slovenky šly na pláž velmi brzy, aby viděly východ slunce. V tu chvíli je oslovili dva nezletilí a požadovali po nich peníze. Když odmítly, začali je mlátit pěstmi," popsala delegátka Patrícia Alemanyová z Úřadu na podporu cestovního ruchu pro portál Globo.

Související obsah

​Napadené ženy ve věku 21 a 43 podle místních médií skončily v péči lékařů s těžkými poraněními, jedna z nich měla dokonce zlomeninu v obličeji. Umístili je na jednotku intenzivní péče v Copacabaně, později byly převezeny do městské nemocnice v Leblonu.

Pokus o útěk dvojici pachatelů nevyšel. Oba podezřelí jen krátce po činu skončili v policejních poutech. Podle delegátky mají za sebou mladíci dlouhou trestní minulost s několika odsouzeními za loupeže, krádeže, vyhrožování a korupci.

Jednu z turistek připravili při přepadení o mobilní telefon. Vojenská policie ho ale dokázala vypátrat.

Nizozemský fanoušek zranil turistku pyrotechnikou (11/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz