Zahraničí

Herec z oblíbeného seriálu dostal doživotí. Zastřelil svou matku

Herec z oblíbeného seriálu dostal doživotí. Zastřelil svou matku
Pistole, ilustrační foto | Zdroj: TV Nova

Bývalý herec známý z amerického seriálu Riverdale Ryan Grantham byl odsouzen na doživotí za vraždu své matky, kterou před dvěma lety střelil do hlavy, když mu hrála na klavír. Druhý den zamířil na policejní stanici, kde se k vraždě přiznal.

Ryan Grantham ve středu dostal doživotní trest za vraždu své matky. Čtyřiašedesátiletou ženu herec zabil v 31. března 2020. Na GoPro kameru pak natočil video, ve kterém se k vraždě přiznává a natáčí mrtvé tělo. "Střelil jsem ji zezadu do hlavy. Kdybych to neudělal, věděla by, že chci spáchat atentát," říká hercův hlas na nahrávce. Tělo následně zakryl prostěradlem, naaranžoval kolem něho zapálené svíčky a na piano pověsil růženec. 

Druhý den ráno do auta naložil tři zbraně, munici a tucet Molotovových koktejlů. Podle webu Deadline se chtěl pokusit zabít kanadského premiéra Justina Trudeaua. To si však v půlce cesty rozmyslel a zamířil přímo na policejní stanici, kde se k vraždě matky přiznal. "Zabil jsem svou matku," řekl prý tehdy na stanici.

Související obsah

U soudu pak vypověděl, že matku zastřelil údajně proto, aby jí pomohl. Nechtěl, aby věděla, že má v plánu spáchat atentát na kanadského premiéra. 

Tělo matky našla její dcera Lisa následující den. "Je mi to tak líto, mami, je mi to tak líto, Liso. Nenávidím se," stojí v nahrávce. Ve středu byl tak bývalý herec odsouzen k doživotí za vraždu druhého stupně, píše web Daily Mail.

Související obsah

Podle kanadského práva je obvinění z vraždy druhého stupně automaticky spojeno s doživotním trestem. Ve středu však soudkyně Nejvyššího soudu Britské Kolumbie rozhodla, že herec bude moci požádat o podmínečné propuštění po 14 letech. Podle psychiatrické zprávy měl Grantham několik měsíců před tragédií deprese a vražedné sklony. Jeho psychické problémy jsou považovány za polehčující okolnost, uvádí CBC.

Ryan Grantham si zahrál roli Jefferyho Augustina ve čtvrté epizodě seriálu Riverdale. I když se tato postava na scéně objevila krátce, měla zde klíčovou roli. Byl to právě Jeffery Augustine, kdo zabil postavu Freda Andrewse, kterého hrál Luke Perry známý ze seriálu Beverly Hills 90210. Grantham se objevil také v seriálech Lovci duchů či iZombie a přibližně ve dvacítce filmů.

V USA se nedávno řešil případ, kdy herec Alec Baldwin zastřelil kameramanku (04/2022):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz